15 dolog, amiről tudnod kell New Yorkban

Ha valaki még sosem járt New York-ban, akkor is van egyfajta elképzelése a városról, hiszen az Empire State Building, a Times Square, a Brooklyn Bridge, a Central Park és a Grand Central pályaudvar időről időre feltűnnek filmekben, hírekben és magazinokban. Azonban ennél természetesen sokkal több mindent rejt a “Nagy Alma”, melyek közül sokra nem feltétlenül gondolnánk elsőre.

olvass tovább

Bakancslista: Marrakesh

Marrakesh forró, zajos, őrült egy világ. Ma már könnyen megközelíthető fapados repülőgéppel, sok európai nagyvárosból és egy rövid vakáció erejéig magyar állampolgárként vízumot sem kell előre intézni, úgyhogy a bejutás elég zökkenőmentes. Legalább 4-6 napot ajánlok a városra, hogy fel tudd fedezni Marrakesht is, és egy-két kirándulásra is maradjon idő. Íme egy lista a legkiemelkedőbb élményekből.

olvass tovább

Kedvenc európai városaim

Szóval íme, összeírtam a kedvenc európai városaim listáját! Ez egy személyes összeállítás, amiből szándékosan kihagytam Budapestet és Londont, azt a két várost, amelyeket otthonomnak (és második otthonomnak) nevezek, mert képtelenség lenne őket elfogultság nélkül, és egyáltalán, egy lapon említeni olyan helyekkel, amelyeket egészen más szemmel, turistaként szemléltem csak. Továbbá, külön listát tudnék összeállítani a kedvenc kis tündérmese városkáimból, most inkább a nagyvárosokra koncentráltam csak. Na de lássuk!

olvass tovább

Bakancslista: Sydney

Ahhoz képest, hogy Sydney milyen hatalmas város és rögtön több ikonikus dolog is eszünkbe jut, ha rá gondolunk, de igazából az a helyzet, hogyha pusztán a főbb nevezetességeket nézzük, akkor pár nap alatt ki lehet pipálgatni mindent. Nyilván, ha nem csak az efféle “ezt is láttuk azt is láttuk” szintre, hanem nagyobb elmélyedésre vágysz, vagy jobban rá akarsz érezni az egész város hangulatára, akkor minél több időt töltesz itt, annál jobb (nem lehet megunni!), de akinek csak rövidebb látogatásra van ideje/pénze, annak sem kell aggódnia, mert a főbb tennivalókat pár napba is bele lehet sűríteni.

olvass tovább

Tokió élménybeszámoló

Mindig rá kell döbbennem, hogy annyi hely van, amikről akár már írhattam volna a blogon, mert akkoriban kerestem fel őket, mikor már blogoltam is, de aztán valahogy mégis kimaradtak, és semmi nyomuk itt. Az egyik ilyen város Tokió, ahol 2015 júniusában töltöttem 10 napot és számomra elképesztően király emlékként maradt meg, Szingapúr, Szöul és Hong Kong mellett vált a kedvenc ázsiai nagyvárosommá, viszont ezekkel ellentétben az egyetlen hely volt, amelyre nem csak, mint csodás-egzotikus útiélményre gondoltam, hanem úgy éreztem, hogy itt akár még élni is tudnék.

olvass tovább

A csodaváros: Isztambul

Van néhány város, ahova eljutottam, persze örülök, hogy láttam őket, de különösebben nem vágyom vissza, aztán van jó sok olyan hely, ahova eljutottam, és ha úgy alakul az élet, akkor még nagyon szívesen visszamennék, de mivel alapvetően legtöbbször új helyekre szoktam vágyakozni, így esetleg nem élveznek elsődleges prioritást, és aztán van az a pár város, amelyeket egy kezemen meg tudok számolni, ahol már (akár többször is) jártam, de egyszerűen olyan szinten nem tudom megunni őket, hogy mindig aktívan keresem a lehetőséget, hogy újra és újra visszatérhessek.

olvass tovább

Andalúzia fénypontjai: Sevilla, Cordóba, Granada

Az októberi andalúz körutam egy régi álom megvalósulása volt, évek óta tervezgettem, hogy ebbe a régióba utazzak – végül úgy valósítottam meg, hogy első körben Budapestről Barcelonába repültem, ahol két éjszakát töltöttem, és innen egy gyors kis belföldi reppenéssel Sevilla fele vettem az irányt.

olvass tovább

Miért utazz legalább egyszer életedben egyedül?

Gyakran kapom meg azt a kérdést, hogy miért utazgatok egyedül, nem veszélyes-e, nem rossz-e, hogy nem tudom megosztani az élményt mással, és a többi. Röviden: nem hogy nem rossz, hanem egy fantasztikus és szerintem szükséges élmény is, amit mindenkinek ajánlanék, hogy életében legalább egyszer próbáljon ki.

olvass tovább