Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Gentlemen
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
    • PartyStyle
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
    • High tech
    • Palackba zárva
  • BODY & SPORT
    • Fitten, frissen
    • Minden ami sport
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Cool-Túra
    • Mindent a szemnek
  • ÉLETÉRZÉS
    • Csipetnyi NŐ
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Érdekességek
    • Utazás
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Style Family
  • STYLE-BUSINESS
    • Ingatlanhírek
    • Sikertippek
Tovább a Style.hu-ra!    
Autó & Motor - Minden benne van, ami kell – KIA Xceed Plug-in

Minden benne van, ami kell – KIA Xceed Plug-in

Autó & Motor
 - A zeneművészet fiatal tehetségeit díjazta az MVM

A zeneművészet fiatal tehetségeit díjazta az MVM

Autó & Motor - Az utolsó Mohikán – Jeep Wrangler Rubicon 2.0

Az utolsó Mohikán – Jeep Wrangler Rubicon 2.0

Autó & Motor
 - Férfiszempont: A jó szex

Férfiszempont: A jó szex

Autó & Motor - Grillparti bárhol, bármikor – Különleges Navarával állt elő a Nissan

Grillparti bárhol, bármikor – Különleges Navarával állt elő a Nissan

Autó & Motor
 - Mire számíthat egy férfi, ha egy érett nővel akad össze?

Mire számíthat egy férfi, ha egy érett nővel akad össze?

Autó & Motor - Can-Am On-Road termékpaletta 2021-ben

Can-Am On-Road termékpaletta 2021-ben

Autó & Motor
 - Férfiszempont: Elmúlik

Férfiszempont: Elmúlik

Hight tech - A modern városi – Joyor X5S és Joyor G1

A modern városi – Joyor X5S és Joyor G1

Hight tech
 - Így NE telefonálj

Így NE telefonálj

Autó & Motor - Egy őszinte autó – Ford Mustang GT 5.0 V8 450LE

Egy őszinte autó – Ford Mustang GT 5.0 V8 450LE

Autó & Motor
  1. Érdekességek
  2. STYLENEWS
  3. A televíziózás világnapja

A televíziózás világnapja

  • 2015. november 21.
  • Komment

A televíziózás világnapját (World Television Day) 1996 óta szokás tartani, november 21-én. Alapvető célja, hogy a tévétársaságok olyan témákat állítsanak középpontba, mint a béke, az együttműködés, és a fejlődés.

Minden évben november 21-én tartják  a Televíziózás Nemzetközi Napját, melyet az ENSZ is elismert. Alapvető célja, hogy a tévétársaságok olyan témákat állítsanak középpontba, mint a béke, a kultúra, az együttműködés, és a fejlődés. 1996. november 21-én és 22-én tartottak egy kétnapos konferenciát, amely akkor még World Television Forumként futott. Ez volt a világon az első olyan nagyobb megbeszélés, ahol az ENSZ-tagállamok vezető médiaszemélyiségei azért találkoztak, hogy a televízió szerepét, elhelyezkedését és arculatait vitassák meg. Ebből a fórumból nőtte ki magát a világnap, mintegy intő dátumként üzenve: a műsorokban a béke, az együttműködés és a fejlődés ugyanolyan fontos, mint a nézettség. Mármint elviekben. De hogyan is jutottunk el idáig? A nagy fekete dobozt senkinek sem kell bemutatni, ám azt már sokkal kevesebben tudják, mi vezetett el a mai kinézetéig és működéséig. Hogyan lett egyre keskenyebb, színesebb, hangosabb – lassan már szagos is – ez az eleinte böszme gépezet? Nos, a tévé története egészen 1884-ig nyúlik vissza, amikor Paul Nipkow feltalálta a képfelbontás elvét a róla elnevezett pásztázótárcsával, 1897-ben pedig Karl Ferdinand Braun kifejlesztette a katódsugárcsövet. Az első, nagy távolságra vezetéken továbbított televíziós adásra csak 1926-ban került sor London–Glasgow között. Ez utóbbit John Logie Baird skót feltalálónak köszönhetjük. Meglepő, de két magyar: Tihanyi Kálmán és Mihály Dénes is hozzázárult a tévé fejlődéséhez. Az első színes tévét 1929-ben kifejlesztették a Bell laboratóriumban, ám széles elterjedésére még nagyon sokat kellett várni. Hosszú-hosszú évek múltán viszont (mint azt ma már mind tudjuk), a televízió a 20. század végére a világ legnagyobb hatású tömegmédiumává vált. Napjainkban is folyamatosan fejlődik, az otthoni 3D-s tévék szinte mindennaposak, sőt, a Samsung megalkotta már az „okos tv-t” (SMART TV) is, amik képesek internetes tartalmak megjelenítésére számítógép közbeiktatása nélkül. 
 
A televíziózás világnapja - Érdekességek - STYLENEWS - #érdekesség, televizió, világnap,
 
Szembe kell néznünk a ténnyel: a technika fejlődik, a legújabb generációk csemetéi pedig már szívesebben ülnek a számítógép, mint a tévé előtt. Már létezik internetes tévé, és a Youtube is hasonló funkciókat lát el, de azért még van igény a tévéműsorokra. Bár nem lennénk meglepődve, ha a tévé és az internet egy napon teljesen összemosódna. A jövő a digitális és interaktív csatornáké, amely képes lesz az egyén igényének kielégítésére. A modern néző legfőbb igénye, hogy csak azokat nézhesse, amiket ő szeretne, felesleges tartalmakra ne kelljen plusz pénzt áldoznia. A televíziós reklámokra pedig szintén önálló iparág épült, a nézők legkisebb örömére. Sokan ezt is szeretnék nagy ívben elkerülni, ha tehetnék.
 
Ami a magyar televíziózás történetét illeti, 1954. január 20-án kezdődött, amikor beindult az M1, Magyarország első televízióadójának kísérleti adása – bár a mai értelemben vett tévé csak 1957. május 1-jén kezdődött. Érdekes, hogy a hazai igények kiszolgálására még külön tévégyárunk is volt: az Orion típusú készülékeket 1955-től készítették egészen a ’80-as évekig, amíg korszerűtlenné nem váltak. Ezeket eleinte 5500 Ft/darab áron árusították, ami irdatlan nagy összeg volt akkoriban, később a színes tévé pedig státuszszimbólum lett. Az M1 mellett ma már több mint 120 csatorna sugároz magyar nyelven, ami rendkívül soknak számít egy ilyen kis országban, mint a miénk. 1997-ben pedig nálunk is uralomra törtek az első kereskedelmi csatornák, akik a nézők felhőtlen szórakozására (és persze fogyasztására) törekedtek: az RTL Klub és a TV2. Azóta pedig már leírhatatlanul széles palettáról válogathatunk, hiszen számos műsorszolgáltató igyekszik kielégíteni az igényeinket. Rendkívül népszerűek a tematikus csatornák: nézhetünk mesét, klipeket, filmeket, sportot, főzést, vagy akár divatot rogyásig – akkor, és addig ameddig csak szeretnénk. A magyarok egyébként átlagosan 4 óra 21 percet néznek tévét naponta - azokat is beleszámítva, akiknek nincs készülékük. A csatornák fele 4:3-as képarányt használ, azonban sok csatorna már szélesvásznúra (16:9-re) váltott.  Az analóg tévét nálunk is felváltották a digitális, műholdas adások. A nézőszámok azonban csak időszakosan növekednek – ergo, igen exkluzívnak kell lenni ahhoz, hogy kiemelkedő számadatokat produkáljon egy tévé. Vajon mennyi, és milyen csatornák élők túl a médiaháborúkat? Megéri még tévét nézni? Ezekben a kérdésekben kivételesen mi magunk adjuk a válaszokat. 
 
 
 
 
 
Helle Robertina
  • #érdekesség televizió világnap

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    A legszebb idézetek a szeretetről az erőszakmentesség világnapjára - Stylenews, divat, életmód, stílus
    A legszebb idézetek a szeretetről az erőszakmentesség világnapjára
    • Stylenews
    A televíziózás világnapja - Érdekességek, divat, életmód, stílus
    A televíziózás világnapja
    • Érdekességek
    Vásárlás az interneten: pro és kontra
    Retró időutazás
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Férfiszempont: Vágyak - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Férfiszempont: Vágyak
    • Keresd a nőt!
    Az elérhetetlen férfi nyomában - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Az elérhetetlen férfi nyomában
    • Keresd a nőt!
    Így csábít a nő harminc felett - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Így csábít a nő harminc felett
    • Keresd a nőt!
    „A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt” – Idézetek Dan Millman-től
    Az intelligens emberek rossz tulajdonságai
    A mentálisan erős emberek közös jellemzői
    Molnár Andi a lesz a vadonatúj Toyota Yaris márkanagykövete
    Éppen annyira fontos önmagunknak is megbocsátani egy rossz kapcsolat után
    Leonparádé – Seat Leon kombi 1.5 TSI DSG mHEV

    Kapcsolódó cikkek

    A legszebb idézetek a szeretetről az erőszakmentesség világnapjára

    A legszebb idézetek a szeretetről az erőszakmentesség világnapjára

    Vásárlás az interneten: pro és kontra

    Vásárlás az interneten: pro és kontra

    Retró időutazás

    Retró időutazás

    Sör mi több: ma ünnepeljük a sör világnapját

    Sör mi több: ma ünnepeljük a sör világnapját

    A filmrajongók kedvenc moziélménye A gyűrűk ura trilógia

    A filmrajongók kedvenc moziélménye A gyűrűk ura trilógia

    Nagy Nemzeti fokhagyma Nap

    Nagy Nemzeti fokhagyma Nap

    További cikkek

    Last minute nőnapi ötletek sörkedvelő csajoknak

    Last minute nőnapi ötletek sörkedvelő csajoknak

    Happy birthday, Szívtipró!

    Happy birthday, Szívtipró!

    Praktikus? De még mennyire! Birdy kerékpárokról...

    Praktikus? De még mennyire! Birdy kerékpárokról...

    A hobbim már az életem része

    A hobbim már az életem része

    Kihirdették a 2014-es Golden Globe jelölteket

    Kihirdették a 2014-es Golden Globe jelölteket

    Elégedett és kiábrándult országok 2013

    Elégedett és kiábrándult országok 2013

    Legolvasottabb írások

    Férfiszempont: Vágyak

    Férfiszempont: Vágyak

    Az elérhetetlen férfi nyomában

    Az elérhetetlen férfi nyomában

    Így csábít a nő harminc felett

    Így csábít a nő harminc felett

    „A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt” – Idézetek Dan Millman-től

    „A lelkesedés diktálja az iramot, de a kitartás éri el a célt” – Idézetek Dan Millman-től

    Az intelligens emberek rossz tulajdonságai

    Az intelligens emberek rossz tulajdonságai

    A mentálisan erős emberek közös jellemzői

    A mentálisan erős emberek közös jellemzői

    Molnár Andi a lesz a vadonatúj Toyota Yaris márkanagykövete

    Molnár Andi a lesz a vadonatúj Toyota Yaris márkanagykövete

    Éppen annyira fontos önmagunknak is megbocsátani egy rossz kapcsolat után

    Éppen annyira fontos önmagunknak is megbocsátani egy rossz kapcsolat után

    Leonparádé – Seat Leon kombi 1.5 TSI DSG mHEV

    Leonparádé – Seat Leon kombi 1.5 TSI DSG mHEV

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Gentlemen
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
    • PartyStyle

    MOBILITY

    • Autó & Motor
    • High tech
    • Palackba zárva

    BODY & SPORT

    • Fitten, frissen
    • Minden ami sport
    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Cool-Túra
    • Mindent a szemnek

    ÉLETÉRZÉS

    • Csipetnyi NŐ
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Érdekességek
    • Utazás
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Style Family

    STYLE-BUSINESS

    • Ingatlanhírek
    • Sikertippek
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2021 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Gentlemen
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
      • PartyStyle
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
      • High tech
      • Palackba zárva
    • BODY & SPORT
      • Fitten, frissen
      • Minden ami sport
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Cool-Túra
      • Mindent a szemnek
    • ÉLETÉRZÉS
      • Csipetnyi NŐ
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Érdekességek
      • Utazás
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Style Family
    • STYLE-BUSINESS
      • Ingatlanhírek
      • Sikertippek