Férfiszempont: Elnyomás a kapcsolatban
Hogyan ismerd fel az elnyomó személyt a kapcsolatodban?
1. Érzelmi hullámvasúttá vált az életed, ami nem csoda, mert az elnyomó személy minden alkalmat megragad, hogy az érzelmeidre hasson, és soha ne a racionális gondolkozásodra. Így szoktat hozzá az érzelmi függőséghez, és szoktat le a gondolkodásról.
2. A rossz híreket azonnal és változtatás nélkül, a jó híreket időnként és torzított formában kommunikálja.
3. Általában rossz célpontot választ. Ha rosszul sikerült a napja, a kutyába rúg, vagy beléd.
4. Általánosít. Gyakran fogod hallani tőle a "mindig" és a "soha" határozószavakat. Pl.: "Én mindig figyelek rád, de te soha nem kedveskedsz nekem."
5. Olyanért is szégyenérzeted van, amiért egyáltalán nem kéne, hogy legyen, és amiért normál körülmények között nem is lenne.
6. Rövid távon igen, de közép és hosszú távon nem tudsz megfelelni az elvárásainak.
7. Leértékelő a környezetével, de legfőképpen leértékelő a személyeddel kapcsolatban. Ritkán és kizárólag mézesmadzag effektusként dicsér, gyakrabban minősítő és lekicsinylő az elért eredményeiddel, érzéseiddel, céljaiddal kapcsolatban.
Ezek a jellemzők részlegesen és időnként szinte minden emberben megnyilvánulhatnak, azonban ha ez a tünetegyüttes minden pontja folyamatosan jelen van, akkor szinte biztos a diagnózis.
Túl nagy ár egy "jó" párkapcsolatért azzal fizetni, hogy nem lehetsz önmagad, mert rossz párkapcsolatban az ember nem él, hanem vegetál. A változással járó fájdalom mindig kisebb, mint a szenvedés fenntartása, ezért addig dönts, amíg lehetőséged van dönteni. Ha te nem teszed meg a döntés akkor is megszületik csak nélküled, de abba már nem lesz beleszólásod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez