A randi burnout bárkit veszélyeztethet, ha túlzott energiát fektet a keresésbe - Hogyan kerüljük el?
A randi burnout-nak komoly tünetei vannak. Például, ha a randizás már olyannyira rutinná vált, hogy megvannak a nyitókérdéseink, és az egész inkább hasonlít állásinterjúra mint randevúra. Túl erős a megfelelési kényszer szorongása, nagyon sokat számít, hogy a másik mit gondol rólunk, hogyan jelez vissza, milyenek a reakciói. Elhatalmasodik az értéktelenség érzése, az elkeseredettség, és minden randi-kudarc és sikertelenség napokig megviselő. Még nem állunk készen egy új kapcsolatra, mégis erőltetjük a dolgot, beszűkültté, visszahúzódóvá válhatunk, és semmi nem fontos azon kívül, hogy egyedül vagyunk, és párt kell találnunk minden áron.
A dating burnout sajnos tartós diszkomfort, mert milyen a kapcsolatunk minősége, olyan mértékben értékeljük önmagunkat. Ha egy számunkra fontos ember magyarázat nélkül eltűnik az életünkből, végzetes sebet üthet az önbecsülésünkön. Minél többször éljük át az elutasításnak ezt a módját, annál komolyabb sérülést szenved az önértékelésünk, és annál jobban fáj a lélek. A szó szoros értelmében, mivel pszichológiai kutatások szerint az alacsony önértékelés az endorfinok túl alacsony szintjével jár együtt, melyek a szervezetünk természetes fájdalomcsillapítói.
Ha a fenti tüneteket észleljük, ideje befagyasztani az online aktivitást egy időre, vagyis gyorsan kapcsolódjunk le, és töröljük magunkat. Nézzünk körül a való világban, menjünk közösségi eseményekre, tapasztaljunk meg új, valós emberi kapcsolatokat, ápoljuk a barátságokat, találkozzunk szeretteinkkel. Foglalkozzunk azzal, ami a lelket építi, gyakoroljunk önreflexiót, önismeretet, lássunk rá saját hibás működésünkre, építsük az önbecsülést. A szépség az, ami odavonzza a tekintetet, a személyiség azonban rabul ejti a szíveket. Ha újra elkezdjük élvezni és szeretni az életet, nyugodtabbá, magabiztosabbá, kiegyensúlyozottabbá, és ezáltal újra vonzóvá válhatunk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez