Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Autó & Motor - Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Autó & Motor
 - Kibe szeret bele a férfi? Kihez marad hűséges a nő?

Kibe szeret bele a férfi? Kihez marad hűséges a nő?

 - A Tissot ikonikus PRX és Seastar kollekciók órái

A Tissot ikonikus PRX és Seastar kollekciók órái

Utazás - Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Utazás
Utazás - Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Utazás
 - Frissítő és különleges tavaszi kávés italreceptek

Frissítő és különleges tavaszi kávés italreceptek

Autó & Motor - Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

Autó & Motor
 - Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

  1. STYLELIFE
  2. Egy introvertált félelmei

Egy introvertált félelmei

  • 2023. december 13.
  • Virág Klaudia Virág Klaudia
  • Komment

Ha mind ezt elmondjuk, azt hiszik, hogy csodabogarak vagyunk, pedig mi nem akartunk ilyenek lenni, de ez van. Mi sem bántjuk őket, hogy olyan hangosak, ránk se nézzenek úgy, mintha Ufók lennénk, csak mert látszólag csendesebbek vagyunk!


Bemutatkozás

Nincs annál rosszabb egy introvertált számára, mikor egy új közösségben mindenkit megkérnek arra, hogy mondjon magáról pár szót. Egy introvertált itt kap egy néma szívinfarktust. Teljesen görcsbe rándul a gyomra és egyre idegesebb lesz ahogy közeledik az ő kötelező beszéd köre. A gond ott kezdődik, hogy normálisan akar válaszolni, lehetőleg nem felsülni, nem túl sokat mondani, de nem is felszínes maradni. Az eredmény persze egy remegő gyomorral elhadart fejetlen, összefüggéstelen mondatok zöme lesz, és az elvárástól, a nyomástól oda a kreativitásunk, a sokszínűségünk, mind az, ami bennünk van, akik vagyunk, amit megmutatunk mi nagyon szívesen, csak ez ne legyen erőltetett és hirtelen rajtaütés szerű. Nem szeretjük, ha mindenki csendben van és minden szem ránk szegeződik. Emlékszem, iskolában a tanár mindig azt kérte a diákoktól, hogy tiszteljük meg egymást azzal, hogy amíg a felelő felel, addig nem zavarjuk meg, és rá figyelünk. Én azt kívántam, hogy bár tiszteletlenek lennének velem az osztálytársaim, nyugodtan beszéljenek a padtársukkal, bármit, csak ne engem nézzenek! Ebben az esetben tökéletesen képes voltam a tanárt lenyűgözni mit is tanultam meg előző órán, de a sok figyelő szempár teljesen lebénított hiába tudtam, amit tudni kellett. 

Valaki van a folyosón

Elindulnék otthonról, de hallom, hogy egy szomszédom kint van a folyosón, esetleg egy másik szomszédommal társalog. Megmagyarázhatatlanul rám tör a “jaj ne” érzés. Egy darabig toporgok még a lakásban, de valamikor már tényleg el kéne indulni. Ártalmatlan, másnak semmit mondó hétköznapi történés, nekem meg már most keresztbe vágja a napom. Megint a kötelező kör, a kötelező mosolygás, és ha peches vagyok még kérdez is valamit. Igen, nonszensz, hogy az ember lánya ilyenen kiakad és ezt gyomorszorító pillanatnak éli meg, de ez van, ilyenek vagyunk. Persze még sosem haltam bele, “a köszönöm, jól vagyok, és Ilonka néni hogy van?” című mondatokba, de ha nem muszáj, kihagynám, mert valamiért feszélyez, én csak mennék a dolgomra.

Egy introvertált félelmei - STYLELIFE -  - februárra ajánljuk, introvertált, személyiség,

Photo by franckreporter / GettyImages

Mikor csak úgy hozzád szólnak a buszon vagy a megállóban

Éppen zenét hallgatsz, vagy csak nézel ki a fejedből. Minden happy, jobb nem is lehetne, hogy éppen el vagy merülve a gondolataidban, és valaki oda jön hozzád, épp most ( nem mintha máskor jobb lenne, ne jöjjön oda sose! ). És ő barátkozni akar, hirtelen megosztja veled a fél életét, miközben te olyan jól el voltál magadban. Nem vagyok antiszociális, sőt, jobb napokon magam is vevő vagyok az ilyen spontán álljunk szóba idegenekkel, legyünk nyitottak a világra elméletekre, keresem én az emberek társaságát, ha szükségem van rá, ha olyan napom van, ha úgy érzem megfelelő időt töltöttem magammal és rendezett vagyok belül. De mikor az egész napomat az egyébként is extrovertált kötelező létben töltöttem, akkor abban a buszmegállónyi pillanatban szeretnék kicsit egyedül lenni és kizárni mindent magam körül, pontosan azért, hogy feltöltődjek és aztán szívből mosolyogjak rád az utcán. 

Túl közel vagy

Beszélgetés közben vannak bizonyos emberek, akik szeretnek belemászni az aurámba, nincs védekezés ellenük, hiába hátrálsz ő újra bele fog mászni. Ezt már akkor is észrevettem, mikor csak várakozom a megállóban. Bárhova állhatna, rengeteg hely van, de ő mögém áll. Hova máshova, mint bele a hátamba?! Hasonló helyzet, mikor megyek az úton, és előttem vannak, vagy épp mögöttem túl szorosan. Fulladás, mintha leszívnának, mintha korlátoznának. Persze erről is tudom, hogy nagyobb baj ne érjen az életben.. de azért na.. ha nem vagy a bizalom körében, ne haragudj, de zavar a közelséged.

Mit csinálsz pénteken kérdés hétfőn 

Na, ne tervezzünk mindig ennyire előre, vagyis, még mindig jobb, hogy most kérdezed, mintha spontán az nap tetted volna fel. Tudom, tudom, hogyan tehetne velünk jót az ember?! Az az igazság, hogy fogalmam sincs mi lesz még akkor, jobban mondva, én hogy leszek éppen akkor. Mivel ismerem magamat, tudom, hogy a hangulatváltozások csak úgy jönnek-mennek, attól függően, hogy az nap, mennyi inger ért, és főleg, hogy milyen. Nem szeretek csalódást okozni, de nem szeretek korlátozva se lenni, szeretem magam alakítani az életem folyását, hogy éppen mihez van kedvem, talán néha túlságosan is. Hidd el, néha magam is szenvedek attól, hogy olyan vagyok amilyen. Ez már eleve egy külön bélyeg, amit magamon viselek, és amivel nap mint nap harcolok. És tudod mi az igazság? Hogy valószínűleg a hosszú emberekkel érintkező hétköznapok után, semmi másra nem fogok vágyni, mint hogy kicsit nyugodtan egyedül legyek, olvassak, alkossak, vagy valami olyan programon vegyek részt, amihez akkor éppen felkészült és jó kedvű vagyok. Megeshet, hogy ha akkor is áll még a meghívás, örömmel elfogadom, nem vagyok remete, én is imádok szórakozni.  Persze tökéletesen megértem azt is, hogy ez a hozzáállás nem mindig működtethető a másik féllel szemben. Nekem mindegy, nem fogok megharagudni, ha addigra már neked nem jó, mert én egyedül is jól érzem magam péntek este. 

További írásaim itt és itt!

Instagram ITT

  • februárra ajánljuk introvertált személyiség

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Virág Klaudia

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Introvertált vs. extrovertált - Napi Gondolat, divat, életmód, stílus
    Introvertált vs. extrovertált
    • Napi Gondolat
    Egy extrovertált és egy introvertált szerelme - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Egy extrovertált és egy introvertált szerelme
    • Keresd a nőt!
    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?
    Korrektség, mint generációs hiánycikk – avagy így veszik ki az őszinte, egyenes tartás az emberekből
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Hova tűnt a férfiak szeretete? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Hova tűnt a férfiak szeretete?
    • Keresd a nőt!
    A boldogság tényleg egy döntés csak, amit meghozol? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    A boldogság tényleg egy döntés csak, amit meghozol?
    • Keresd a nőt!
    Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés
    • Keresd a nőt!
    Ha nem vagy rendben, hidd el, az is rendben van
    Mi történik a héten? 2025.06.09-15.
    Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range
    Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő
    Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!
    Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

    Kapcsolódó cikkek

    Introvertált vs. extrovertált

    Introvertált vs. extrovertált

    Egy extrovertált és egy introvertált szerelme

    Egy extrovertált és egy introvertált szerelme

    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?

    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?

    Korrektség, mint generációs hiánycikk – avagy így veszik ki az őszinte, egyenes tartás az emberekből

    Korrektség, mint generációs hiánycikk – avagy így veszik ki az őszinte, egyenes tartás az emberekből

    A túl sok impulzus lehúz - Az introvertáltak rémálma

    A túl sok impulzus lehúz - Az introvertáltak rémálma

    Mindennapos dolgok, amiket csak egy extrovertált introvertált személyiség fog igazán érteni

    Mindennapos dolgok, amiket csak egy extrovertált introvertált személyiség fog igazán érteni

    További cikkek

    Zeppelin óra: az egyik legférfiasabb márka a karórák világában – fedezze fel most!

    Zeppelin óra: az egyik legférfiasabb márka a karórák világában – fedezze fel most!

    Tökéletes megoldások a modern életstílushoz

    Tökéletes megoldások a modern életstílushoz

    Kertészkedés a testi és lelki egészségért: így fogj hozzá!

    Kertészkedés a testi és lelki egészségért: így fogj hozzá!

    Barkácsolás stílusosan: kiegészítők, melyekkel feldobhatod a műhelyed

    Barkácsolás stílusosan: kiegészítők, melyekkel feldobhatod a műhelyed

    Ez történik az emberi szervezettel, ha abbahagyod az alkohol fogyasztást

    Ez történik az emberi szervezettel, ha abbahagyod az alkohol fogyasztást

    4+1 tipp, ha szeretnénk biztonságban tudni a kütyüinket

    4+1 tipp, ha szeretnénk biztonságban tudni a kütyüinket

    Legolvasottabb írások

    Hova tűnt a férfiak szeretete?

    Hova tűnt a férfiak szeretete?

    A boldogság tényleg egy döntés csak, amit meghozol?

    A boldogság tényleg egy döntés csak, amit meghozol?

    Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés

    Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés

    Ha nem vagy rendben, hidd el, az is rendben van

    Ha nem vagy rendben, hidd el, az is rendben van

    Mi történik a héten? 2025.06.09-15.

    Mi történik a héten? 2025.06.09-15.

    Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

    Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

    Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

    Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

    Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

    Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

    Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

    Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia