Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
 - Picasso botrányos szerelmi élete

Picasso botrányos szerelmi élete

Autó & Motor - Predator 2, egy igazi ragadozó - BMW S1000RR 2025-ös frissítése

Predator 2, egy igazi ragadozó - BMW S1000RR 2025-ös frissítése

Autó & Motor
Autó & Motor - A legtakarékosabb Ranger - Ford Ranger Plug-in Hybrid Wildtrak

A legtakarékosabb Ranger - Ford Ranger Plug-in Hybrid Wildtrak

Autó & Motor
Én - Bemutatkozik a BOSS Bottled Beyond

Bemutatkozik a BOSS Bottled Beyond

Én
Életérzés - Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Életérzés
Stylenews - Két Bib Gourmand csatlakozik a MICHELIN Guide Hungary válogatásához

Két Bib Gourmand csatlakozik a MICHELIN Guide Hungary válogatásához

Stylenews
Stylenews - 3 méter széles és 1,7 méter magas házimozi-kijelzőt mutatott be az LG

3 méter széles és 1,7 méter magas házimozi-kijelzőt mutatott be az LG

Stylenews
Stylelife - Miért a könyvolvasás lett az új státuszszimbólum?- Intellektus, tudás és presztízs – a férfi, aki olvas.

Miért a könyvolvasás lett az új státuszszimbólum?- Intellektus, tudás és presztízs – a férfi, aki olvas.

Stylelife
Autó & Motor - Mercedes-Benz Vision Iconic: remekmű az új ikonikus korszakhoz

Mercedes-Benz Vision Iconic: remekmű az új ikonikus korszakhoz

Autó & Motor
Életérzés - Az egészség a szájnál kezdődik

Az egészség a szájnál kezdődik

Életérzés
Mindent egymásért - Minden problémára három megoldás van: elfogadás, változtatás, elengedés - Buddhista tanítások a léleknek

Minden problémára három megoldás van: elfogadás, változtatás, elengedés - Buddhista tanítások a léleknek

Mindent egymásért
  1. Feng shui a lakásban. II. rész

Feng shui a lakásban. II. rész

  • 2011. július 13.
  • Komment

Az első részben a feng shui és a színek kapcsolatát, és a rend – rendetlenség ellentétét tárgyaltuk. A második részben a feng shui gyakorlati megvalósításába, működésébe nyerhetünk bepillantást.


Feng shui a lakásban. II. rész -  -  - Feng shui,

A feng shui hatásosságáról ki-ki meggyőződhet. Próbaképpen először azt a területet válasszák ki, ahol a legtöbb gondjuk van. Például legyen az a pártfogók területe. Takarítsák ki alaposan, rakjanak rendet, és gondolják át, mi az, amire az ott található tárgyak közül feltétlen szükség van, és mi az, amit évek óta nem használnak, tehát csak lom. Ha értékesebb darab, ajándékozzák el, ha csak régi újsághalom, dobják ki. Ezután nézzék meg a többi helységben is, hogy rend van-e a pártfogók területén, és ott is csináljanak rendet, majd egyes bútordarabok- íróasztal, komód, éjjeliszekrény- pártfogók területén ugyanígy. Ne felejtsék el közben megerősíteni a területet önöknek kedves szimbólumokkal! Mindenkinek magának kell kitalálnia, hogy számára ki a pártfogó, és mi jelképezi legjobban- édesanyja képe, vagy egy Krisztus-arc. Itt mutatkozik meg igazán, milyen szabadon használhatjuk kreativitásunkat. A következő hónapokban figyeljenek arra, hogy történt- e az életükben a pártfogók területén változás.

Feng shui a lakásban. II. rész -  -  - Feng shui,


Csak türelem és…

A családban állandó konfliktusforrás, ha a férj vagy a gyerekek „birodalmában” rendetlenség van, és éppen az életünk gyógyítására váró területén. Ilyenkor érdemes a magunk birodalmában rendet rakni, a feng shuit épp ott alkalmazni, és remélni, hogy a jó példa előbb-utóbb ragadós lesz. Mert családtagjaink rá fognak jönni, hogy sokkal jobban érzik magukat ott, ahol rend és harmónia van, mint a felfordulásban. Semmi esetre se kíséreljük meg „lomtalanítani” férjünk íróasztalán, mert abból csak vita lesz. Legfeljebb arra vállalkozzunk, hogy megértsék, miért fontos rendet tartaniuk. Mert a lomok szétszórttá tesznek, rontják közérzetünket, és tudat alatt állandóan hatnak ránk. Kamaszoknál szinte törvényszerű bizonyos fokú rendetlenség, mert ez belső vívódásaikat, útkeresésüket jelzi. Persze, ha kiskorukba rendre szoktattuk őket, akkor reménykedhetünk, hogy idővel visszazökkenek a normális kerékvágásba. De azt velük is megérthetjük, hogy a lomok csak rontják amúgy sem könny helyzetüket.

Jó lesz valamire

Sok idős ember gyűjtöget lomokat „még jó lesz valamire” felkiáltással. Ezek a dolgok névtelen szorongásaikat jelenítik meg, ösztönösen védik magukat a bizonytalan jövőtől. Ahelyett, hogy drasztikusan beavatkoznának az életükbe, érdemes beszélgetni velük, és alkalmasint a háziorvos segítségét kérni, hogy nyomasztó terheiket enyhítsük. És még valami: a feng shui áldásos hatásával idős korban sem késő megismerkedni. Biztassuk a nagyszülőket is arra, próbálják ki, hogyan hat rájuk a rend. És főleg értessük meg velük, hogy a gyűjtögetéssel éppen az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének, s az életenergiától fosztják meg magukat.

Feng shui a lakásban. II. rész -  -  - Feng shui,


A zűrök lenyomata

A tárgyi környezetre kivetítjük a lelki, párkapcsolati és gyermeknevelési problémáinkat is. A kívülálló azonnal érzékeli, hogy „itt valami nem stimmel” , mert a kapcsolat sivárságáról árulkodnak adott esetben a törött, kopott bútorok, diszharmóniáról a túl harsány vagy nyomasztó, sötét színek, a rossz megvilágítás és térfelhasználás, az oda nem illő tárgyak, a zsúfoltság. Ilyenkor a szakértő első látásra azt is meg tudja mondani, hogy az élet melyik területén van probléma. A feng shui akkor működik, ha a pár mindkét tagja, sőt, a gyerekek részt vesznek benne. A legtöbb férfi, ha elmagyarázzuk, megérti, hogy nem divatból vagy női szeszélyből alkalmazzuk a feng shuit, hanem azért, hogy a családnak jobb élete legyen, és mindenki jól érezze magát otthon.
Amikor a napi „mit vegyek fel” dilemmája közben a szekrényben kutatunk, nemcsak ruhát, hanem színeket is választunk az alkalomhoz és a pillanatnyi hangulatunkhoz. Hogy melyek a kedvenc színeink, az nagy mértékben függ attól, milyen típusú, milyen elemhez kapcsolódik a személyiségünk.

A tűz emberek kedvelik a zöldet, mivel a fa jól illik tűzhöz, de nem szeretik a kéket és a feketét, mert ezek víz elemek, és a víz elpusztítja a tüzet. A föld is kioltja a lángot, ezért a sárga és a barna színek sem passzolnak hozzájuk.

A föld emberek a vöröset kedvelik, mert a tűz kapcsolatos a földdel, ám a fa kiszipolyozza, ezért a kék és a zöld nem tartozik kedvenc színeik közé.

A fém emberek barna, narancs és bézs színben érzik jól magukat, előszeretettel használják a lakásban is, mert a föld rokonítható a fémmel, ám a vörös nem harmonizál az egyéniségükkel, mert a tűz elemészti a fémet. Ne használjanak kéket és feketét se, mert ezek víz elemek.

A víz emberek kedvence a fekete, a kék, a fehér és az arany, de a föld színek- a barna és narancssárga- nem, mert a föld korlátozza a vizet.
A fa emberek a víz színeihez vonzódnak, mert a víz táplálja a fát, általában szeretik a kéket a feketét, de ne használjanak fém színeket- fehéret, aranyat- és a tűz színét, azaz túl sok vöröset se!

  • Feng shui

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra
    • Stylelife
    Feng Shui alapjai, a jó egészség és a szerencse számára - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Feng Shui alapjai, a jó egészség és a szerencse számára
    • Stylelife
    Feng Shui - otthonunk színei
    Feng shui a lakásban. II. rész
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Az ideális nő - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Az ideális nő
    • Keresd a nőt!
    Ha te nem lennél - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Ha te nem lennél
    • Keresd a nőt!
    Életünk férfijai: Apa csak egy van - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Életünk férfijai: Apa csak egy van
    • Keresd a nőt!
    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?
    Képtelen vagyok létezni nélküle - A traumás kötődésről
    A pasik tényleg elhiszik, hogy a szétfilterezett képek mögötti nő a valóságban is úgy néz ki
    Mit jelent egy manipulátor bocsánatkérése?
    Mindful Things: 3 Tipp az őszi stressz kezelésre
    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra
    A legtakarékosabb Ranger - Ford Ranger Plug-in Hybrid Wildtrak

    Kapcsolódó cikkek

    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra

    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra

    Feng Shui alapjai, a jó egészség és a szerencse számára

    Feng Shui alapjai, a jó egészség és a szerencse számára

    Feng Shui - otthonunk színei

    Feng Shui - otthonunk színei

    Feng shui a lakásban. I. rész

    Feng shui a lakásban. I. rész

    Feng Shui a fürdőszobában

    Feng Shui a fürdőszobában

    További cikkek

    Együttélni vagy házasodni, ez itt a kérdés!

    Együttélni vagy házasodni, ez itt a kérdés!

    Csíra kavalkád

    Csíra kavalkád

    Férfias játékok

    Férfias játékok

    Egy világjáró Moszkvában

    Egy világjáró Moszkvában

    Ribéryvel is szexelt, hogy szexi fehérneműket tervezhessen

    Ribéryvel is szexelt, hogy szexi fehérneműket tervezhessen

    Gyógyulj sörrel!

    Gyógyulj sörrel!

    Legolvasottabb írások

    Az ideális nő

    Az ideális nő

    Ha te nem lennél

    Ha te nem lennél

    Életünk férfijai: Apa csak egy van

    Életünk férfijai: Apa csak egy van

    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?

    Az introvertált személy 4 típusa – Te melyik vagy?

    Képtelen vagyok létezni nélküle - A traumás kötődésről

    Képtelen vagyok létezni nélküle - A traumás kötődésről

    A pasik tényleg elhiszik, hogy a szétfilterezett képek mögötti nő a valóságban is úgy néz ki

    A pasik tényleg elhiszik, hogy a szétfilterezett képek mögötti nő a valóságban is úgy néz ki

    Mit jelent egy manipulátor bocsánatkérése?

    Mit jelent egy manipulátor bocsánatkérése?

    Mindful Things: 3 Tipp az őszi stressz kezelésre

    Mindful Things: 3 Tipp az őszi stressz kezelésre

    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra

    Hogyan teremts békét az otthonodban? Feng Shui vasárnapra

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia