Életmentő ösztönök - A szorongásaink pozitív oldala
A szorongásos betegségek az emberek tudatában negatív kondícióként élnek, melyek elrontják a mindennapok édes ajándékait és a legapróbb kihívástól is elrettentik az embert.
olvass továbbA szorongásos betegségek az emberek tudatában negatív kondícióként élnek, melyek elrontják a mindennapok édes ajándékait és a legapróbb kihívástól is elrettentik az embert.
olvass továbbA nyári meleg közeledtével különösen fontos, de egyébként sem lehet eleget beszélni a megfelelő folyadékbevitelről. A hidratálás számos szempontból létfontosságú: például segíti a méregtelenítést, a méreganyagok sejtekből való távozását, valamint a fertőzések és betegségek megelőzésében is jelentős szerepe van. Ugyanakkor a tápanyagok szállításához, az emésztéshez és a bőr egészségének megőrzéséhez is nagymértékben hozzájárul.
olvass továbbA stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.
olvass továbbSajnos amennyire egészségtelen, olyannyira finom is. A túlzott cukorfogyasztás számos olyan súlyos betegség előidézője lehet, mint a diabétesz, különböző szívproblémák, de akár egyes rákbetegségek is. Úgy érzed, eljött az ideje, hogy tegyél a testedért, az egészségedért, és megtisztítod magad a cukortól? Segítünk!
olvass továbbNovember világszerte a férfiegészség hónapja, amikor a figyelem középpontjába kerülnek a férfiakat érintő egészségügyi kihívások és megelőzési lehetőségek. Nagy hangsúlyt kap a férfiak körében gyakori betegségek szűrése és megelőzése, valamint az általános testi és lelki egészség fontossága. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet az időben történő orvosi vizsgálatok és az egészségtudatos életmód jelentőségére, ösztönözve a férfiakat arra, hogy foglalkozzanak az egészségükkel, és törődjenek magukkal hosszú távon.
olvass továbbA dohányzásról mára közismert tény, hogy elképesztően káros a hatása, többek között a különböző rákos és tüdőbetegségek legfőbb okozója. Nem csak az Ön egészségére van káros hatással, hanem másokéra is: a cigarettafüst belégzésével ugyanis a környezetében lévők egészségét is károsítja és nem csak a passzív dohányzás miatt, hanem a harmadlagos dohányfüsttel is, ugyanis a dohányfüstből származó különböző káros anyagok a zárt térben megmaradnak a berendezési tárgyakon és a falakon is.
olvass továbbA legújabb kutatások értelmében a férfiak 60%-kal nagyobb valószínűséggel hanyagolják el a szájüregi egészségüket, mint a nők. Magasabb náluk a periodontális betegségek és a traumák aránya, valamint a rossz szájhigiéniai szokások is gyakoribbak, ideértve a dohányzást és a rendszeres és alapos fogmosás elmaradását. A férfiak ráadásul kedvelik a több fizikai kontaktussal és sérülésveszéllyel járó sportokat, mint a futball, a kosárlabda, illetve a különböző küzdősportok, amelyeknél gyakoribbak a balesetek, ami a fogak egészségét is befolyásolhatja.
olvass továbbSúlyos betegségekkel hozható összefüggésbe a D-vitamin hiánya, ráadásul ez a magyar felnőttek 90%-át érinti.
olvass továbbSajnos még mindig ott tartunk, hogy 2023-ban is tabunak számítanak a nemi betegségek. Holott mindannyiunkat érinthet, sőt sokkal többet kellene tudnunk és beszélnünk róla, mint amennyit jelenleg.
olvass továbbA szorongásos betegségek az emberek tudatában negatív kondícióként élnek, melyek elrontják a mindennapok édes ajándékait és a legapróbb kihívástól is elrettentik az embert.
olvass továbbA rák, a szenvedélybetegségek, sőt majd minden krónikus betegség visszavezethető a gyermekkori negatív élményekre és azok életünkre, viselkedésünkre és egészségünkre gyakorolt hatására - vallja a magyar származású, világhírű tudós, dr. Máté Gábor, aki A test lázadása címmel írt könyvében saját tapasztalatai, kutatási eredményei és pácienseinek példáján keresztül világítja meg, hogyan hatnak korai élményeink a stresszre adott reakcióinkra és hogyan befolyásolja a világról és más emberekről alkotott képünk az egészségünket. A könyv alapgondolata ilyenformán egészen egyszerű: szerzője arról ír, hogy az emberek egészsége nem független az érzelmeiktől és lelkiállaputoktól sem.
olvass továbbSzerencsére egyre többen érzik a fontosságát a mindennapokban az egészségtudatos étkezésnek és figyelnek oda arra, hogy mi kerül a tányérra. Az egészséges táplálkozást pedig már rövid távon is meghálálja a szervezet: sokkal jobb lehet a közérzet, erősödik az immunrendszer, így pedig a betegségekkel szemben is ellenállóbbak leszünk. Hogy ne vesszünk el a sok tanács és éppen aktuális divat diéták között, ha most fogunk bele egy egészségesebb életmód kialakításába, érdemes egy, a témában jártas szakember tanácsait követni.
olvass továbbAz STD (Sexually Transmitted Diseases) a szexuális úton terjedő betegségek rövidítése, amiről sokszor nehéz beszélni, mert sokan kellemetlennek érzik a támét, azonban a elismerésük és kezelésük, illetve megelőzésük nagyon fontos lenne. De mégis mit tehetünk annak érdekében, hogy idejében felismerjük? Máris eláruljuk!
olvass továbbAnnak ellenére, hogy a világon, illetve Magyarországon a szív- és érrendszeri betegségek egyaránt vezető haláloknak számítanak, még mindig nem fordítunk elég figyelmet a megelőzésre, vagy legalább arra, hogy minden szükséges vizsgálatot elvégeztessünk a problémák felismerése érdekében. Mit kell tudni a szív- és érrendszeri betegségekről? Máris eláruljuk!
olvass továbbLyme-kór, kullancsencephalitis, kongói vérzéses láz – betegségek, amelyeket a kullancsok hordoznak. Fontos a megelőzés, de kullancscsípés és panaszok esetén forduljon azonnal orvoshoz!
olvass továbbHazánkban a lakosság mintegy harmada szenved magas vérnyomásban, a halálozások 49 százalékát szív- és érrendszeri betegségek okozzák, emiatt például 2019-ben mintegy 64 ezer ember hunyt el Magyarországon - ez havonta átlagosan több mint ötezer halálesetet jelent. Ezek az adatok is azt mutatják, hogy muszáj odafigyelnünk szívünk egészségére, hiszen ez a szerv a testünk motorja, éjjel-nappal azon dolgozik, hogy a keringési rendszert működtesse, és tápanyagokkal lássa el a sejtjeinket. Bakk Brigitta, a Flora dietetikusa pár tippel segít nekünk, miként tudunk szívünk egészségéről gondoskodni.
olvass továbbA stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.
olvass továbbSokan elfordultak az egészségmegőrző termékektől 2022 őszén, annak ellenére, hogy ismét számos betegséggel szembe kell néznünk. Az elmúlt két évben a bezártság, a home office, illetve a higiéniára való fokozott odafigyelés miatt sokkal kevesebb megbetegedés volt (a Covidot leszámítva), így most az influenza és felső légúti betegségek sokkal intenzívebben támadhatnak, mint korábban, ugyanis a szervezetünk jó eséllyel nem találkozott az elmúlt két évben ezekkel a vírusokkal. Szinte nem is volt most olyan család, ahol a karácsonyi összejövetelen ne lett volna legalább egy-két személy, aki beteg volt, ez pedig meg is látszik a keresési tendenciákon. A trendekről Jánvári András e-kereskedelmi szakértő, a Multi-vitamin.hu ügyvezető igazgatója mesélt.
olvass továbbAz ősszel együtt beköszöntött a hűvösebb időjárás, a náthával, megfázással járó betegségek időszaka. Ilyenkor különösen fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a megfelelő napi vitamin- és ásványianyag-bevitelre, hiszen szervezetünk, immunrendszerünk így időben fel tud készülni a még hidegebb télre. Gyümölcsöket, zöldségeket inkább nyáron eszünk nagyobb mennyiségben, pedig a hideg időszakban is bőségesen kellene belőlük fogyasztanunk, mikor a megfázás és az influenza is gyakoribb.
olvass továbbAz állandóan kiszámíthatatlan környezetben való félelem, stresszt okozhat, illetve más pszichológiai problémákhoz vezethet, mint például a depresszió és a szomorúság, sőt fizikai betegségek is a következményei lehetnek. A jövő bizonytalansága, az életet veszélyessé teszi és így a környező világ kellemetlennek tűnik.
olvass tovább