Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
 - Mi történik a héten?  2025.11.17-23.

Mi történik a héten? 2025.11.17-23.

Autó & Motor - Oldschool – Az Új Toyota Land Cruiser

Oldschool – Az Új Toyota Land Cruiser

Autó & Motor
 - Férfi és nő között a barátság addig működik, amíg nem üti fel a fejét a vonzalom

Férfi és nő között a barátság addig működik, amíg nem üti fel a fejét a vonzalom

Stylenews - Átadták Szoboszlai Dominik viaszfiguráját a Madame Tussauds Budapest produkcióban

Átadták Szoboszlai Dominik viaszfiguráját a Madame Tussauds Budapest produkcióban

Stylenews
 - Köszönöm, ég veled!

Köszönöm, ég veled!

Stylelife - Miért a könyvolvasás lett az új státuszszimbólum?- Intellektus, tudás és presztízs – a férfi, aki olvas.

Miért a könyvolvasás lett az új státuszszimbólum?- Intellektus, tudás és presztízs – a férfi, aki olvas.

Stylelife
Életérzés - Az egészség a szájnál kezdődik

Az egészség a szájnál kezdődik

Életérzés
Autó & Motor - A dicsőséges rally múlt tovább él benne – Audi RS3

A dicsőséges rally múlt tovább él benne – Audi RS3

Autó & Motor
Cool-Túra - Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Cool-Túra
Stylelife - Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Stylelife
Életérzés - Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Életérzés
Stylenews - Egyetlen balatoni burgerezőként lett Gault&Millau díjazott a Bitang Burger

Egyetlen balatoni burgerezőként lett Gault&Millau díjazott a Bitang Burger

Stylenews
Autó & Motor - Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Autó & Motor
  1. Divathírek
  2. A fat boy slim tükre

A fat boy slim tükre

  • 2013. április 14.
  • Komment

Nem kivánok én ezzel a posttal a túlsúlyosoknak beszólni. Semmi bajom senkivel, béke van és heppiség. Persze megsértődni - éppenséggel - nekem volna okom.


Életkép következzen egy napomból. Csengetnek. Battyogok. Kinyitom. A Loft ajtóban középkorú úr áll. Álom sziluett. Abszolút ideális, már ha a polgár minimális jelmezzel kívánja az óvodai csoportban a Mikulást alakítani. Nem túl magas, és bizony mondom néktek, alig-alig nyomhat többet húsz kilóval a mázsánál.

- Jó napot!

- Miben segíthetek?

- Öltöny kéne.

- Akkor végeztünk is. – ezt persze csak gondolom magamban - nyilván, hisz volt nékem gyermekszobám hajdanán.

A feladat a slim kollekciómból megoldhatatlan, de azért persze nekiveselkedünk. Szép lassan túl vagyunk a negyedik, ötödik darab garnitúrán, és a helyzet továbbra is reménytelen.

- Rendes emberre nincs itt öltöny? – förmed rám a kedves vevő.

A fat boy slim tükre - Divathírek -  - férfistílus, Loft outlet, öltöny, slim fit,

Pontosan tudom, hogyan kell bánni egy emberrel, továbbá  hogy a túlsúlynak számtalan oka lehet, és nálam tényleg a legalapvetőbb szabály, hogy az elégedett vevőnél nincs fontosabb, de mivel ez a kérdés nem egyedi és sajnos egy jól leírható túlsúlyos típushoz kötődik, ezért nehezen mosolygok őszintén és önfeledten. Miközben az úr éppen a hetvenedik szóló zakóba igyekszik beletuszkolni magát, amiket én több ezer kilométert utazva Milánóban, Firenzében, Nápolyban, Rómában válogattam össze, picit felmegy bennem a pumpa. Eleve mi az, hogy rendes? Mi alapján mondja ő, hogy rendes? Akkor mi vagyok én a 176 centimmel és a szaros 78 kilómmal? UFO? De tényleg, azért, mert én nem tolom magamba intravénásan a velős pacalt, és nem csusszan  le napi két-három karéj Eszterházy kocka, és nem szisszen a sör, amint hazaértem, és a félidő közepéig nem fogy el az XXL-es csipsz, akkor én nem vagyok rendes ember?  Viszont azt persze elvárja tőlem a Kedves Rendes Vendég, hogy én meg kettő perc alatt, ripsz-ropsz Brad Pittet építsek a habtestéből! És legfőképpen! Nem én kajáztam be azt a szolgent, hogy „100 kiló alatt márpediglen nincsen férfi!”

Azt kérem Tőled Kedves Olvasó, értsd meg, nem vagyok egy divatfasiszta, de amit szeretek, árulok, és hiszek benne: az a slim férfidivat. Ez szinte már egyfajta művészet, valóban testszobrászat. Nem eltakar, hanem kiemel, alakít, persze, ha van mit. Épp azért akad meg a slimbe öltözött úron mindenkinek a szeme. Mert nem konfekció, nem tucat! És ezért, ha nem is nagyon sokat, de mégiscsak tenni kell valamit a Kedves Ügyfélnek is.

A fat boy slim tükre - Divathírek -  - férfistílus, Loft outlet, öltöny, slim fit,

Hogy jobban megértsük a magát „rendes” embernek, így a többieket semmibe vevő vásárlóval a problémámat, máshonnan hozok példát, mert ez jobban illik ahhoz, amiről én beszélek. Amikor éppen új sílécet kívánunk vásárolni, és a korrekt, profi eladó kérdésekkel bombáz minket sítudásunkat, technikánkat, síelési szokásainkat firtatva, majd összegzésképpen NEM javasolja a legprofibb lécet, többnyire nem sértődünk meg, hanem megköszönjük a segítségét, hálásak vagyunk, hogy nem vertük magunkat felesleges költségekbe. Meg kell érteni, el kell fogadni, hogy az elegáns olasz ruházat olyasvalakiknek készül, akik harmóniában élnek magukkal, és ez az állapot tükröződik külső megjelenésükben is, igényük van rá, hogy látszódjék a belső harmóniájuk. Kérem, senki se próbálja a szavaimba belemagyarázni, hogy na, tessék, itt egy újabb rajongója a bulémiás manöken csajoknak, illetve a lányarcú ladyboyoknak, hisz erről szó sincs!

A jó ruha - és ezt olaszok pontosan tudják - optikai tunning. Ha jól használjuk, meg lehet spórolni pár edzést, vagy akár némi kulináris bűnözésre is lehetőség nyílik alkalomadtán. Senki ne gondolja, hogy azok az emberek amott a csillogó magazinok borítóján aszkéta módon szenvedik végig az életüket. Biztos mindenki látott már kárörvendő lesi fotókat az ismert sztárokról, amint a strandon picit löttyedtebb hassal, nagyobb fenékkel mutatkoznak, rá egy hétre pedig ragyognak a ruhakölteményekben a kifutón. Nincs trükk, nincs photoshop, csak azzal segítik a stylistok munkáját, hogy a testüket nem rongálják szisztematikusan.

Higgyétek el, mértékletesen beleférnek az élvezetek, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem veszek észre férfitársaimon komoly pozitív változást az évek során. Tucatszám akad olyan ügyfél, aki két számmal kisebb ruhákat hord ma, mint megismerkedésünk idején, és nem csupán amiatt, mert hagyta magát megfertőzni az olasz slim érzéssel, hanem belátták: könnyebb az élet könnyebben!

                                                                                                                                      Kun Gergely

                                                                                                                             http://gardrob.postr.hu/

  • férfistílus Loft outlet öltöny slim fit

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Norbi upgrade - Divat & Stílus, divat, életmód, stílus
    Norbi upgrade
    • Divat & Stílus
    A tíz legstílusosabb magyar férfi - Divat & Stílus, divat, életmód, stílus
    A tíz legstílusosabb magyar férfi
    • Divat & Stílus
    Stílusról férfiaknak IV.
    Stílusról - férfiaknak
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II. - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II.
    • Stylelife
    Amikor a kapcsolat nem csak folyamatos harc - Ilyen, ha egy érett nővel van dolgod - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Amikor a kapcsolat nem csak folyamatos harc - Ilyen, ha egy érett nővel van dolgod
    • Keresd a nőt!
    Férfiszempont: Hozzátok, akikért megéri férfinak lenni - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Férfiszempont: Hozzátok, akikért megéri férfinak lenni
    • Keresd a nőt!
    Sült csokoládékrémes tart
    Vannak dolgok, amiket csak az ért meg, akinek nehéz gyermekkora volt
    Ott van az otthon, ahol vár valaki
    Férfiszempont: Mi választjuk a saját utunkat
    Egészségtelen családi minták, melyek mérgezik a későbbi párkapcsolatainkat
    Kihagyhatatlan őszi Martini recept
    Egy egészséges párkapcsolat nem szorít

    Kapcsolódó cikkek

    Norbi upgrade

    Norbi upgrade

    A tíz legstílusosabb magyar férfi

    A tíz legstílusosabb magyar férfi

    Stílusról férfiaknak IV.

    Stílusról férfiaknak IV.

    Stílusról - férfiaknak

    Stílusról - férfiaknak

    Identitása: metroszexuális

    Identitása: metroszexuális

    Romlott hús a Michelin csillagos étteremben

    Romlott hús a Michelin csillagos étteremben

    További cikkek

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Stílusos inspirációk a Pinterestről – fedezz fel új ötleteket a trendi megjelenéshez

    Stílusos inspirációk a Pinterestről – fedezz fel új ötleteket a trendi megjelenéshez

    A Férfi Basic Ruhatár Esszenciális Kiegészítői – fókuszban az övek

    A Férfi Basic Ruhatár Esszenciális Kiegészítői – fókuszban az övek

    Sportos stílusú csizma – miért érdemes felvenni a férfi ruhatárba?

    Sportos stílusú csizma – miért érdemes felvenni a férfi ruhatárba?

    Mely alkalmakkor kell egy férfinak jól öltözöttnek lennie?

    Mely alkalmakkor kell egy férfinak jól öltözöttnek lennie?

    Vesszük a papucsokat, mint a cukrot a pandémia óta

    Vesszük a papucsokat, mint a cukrot a pandémia óta

    Legolvasottabb írások

    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II.

    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II.

    Amikor a kapcsolat nem csak folyamatos harc - Ilyen, ha egy érett nővel van dolgod

    Amikor a kapcsolat nem csak folyamatos harc - Ilyen, ha egy érett nővel van dolgod

    Férfiszempont: Hozzátok, akikért megéri férfinak lenni

    Férfiszempont: Hozzátok, akikért megéri férfinak lenni

    Sült csokoládékrémes tart

    Sült csokoládékrémes tart

    Vannak dolgok, amiket csak az ért meg, akinek nehéz gyermekkora volt

    Vannak dolgok, amiket csak az ért meg, akinek nehéz gyermekkora volt

    Ott van az otthon, ahol vár valaki

    Ott van az otthon, ahol vár valaki

    Férfiszempont: Mi választjuk a saját utunkat

    Férfiszempont: Mi választjuk a saját utunkat

    Egészségtelen családi minták, melyek mérgezik a későbbi párkapcsolatainkat

    Egészségtelen családi minták, melyek mérgezik a későbbi párkapcsolatainkat

    Kihagyhatatlan őszi Martini recept

    Kihagyhatatlan őszi Martini recept

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia