Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Stylelife - Mi történik a héten?  2025.12.08-14.

Mi történik a héten? 2025.12.08-14.

Stylelife
Autó & Motor - Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Autó & Motor
Body & Sport - A Bajnokok Ligájában versenyez tovább Magyarország erős embere

A Bajnokok Ligájában versenyez tovább Magyarország erős embere

Body & Sport
Mindent a szemnek - Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Mindent a szemnek
Rendezvények - Ez a sorozat visszarepít a belle époque-ba – nézzük, mit érdemes tudni erről az időszakról!

Ez a sorozat visszarepít a belle époque-ba – nézzük, mit érdemes tudni erről az időszakról!

Rendezvények
 - Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Cool-Túra - Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Cool-Túra
Stylelife - Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Stylelife
Életérzés - Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Életérzés
Autó & Motor - Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Autó & Motor
  1. Divathírek
  2. Elstartolt a Budapest Design Week

Elstartolt a Budapest Design Week

  • 2024. október 11.
  • Komment

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) szervezésében, 2024. október 10-én vette kezdetét az ország legnagyobb designfesztiválja, a Budapest Design Week, amely tíz napon át, egészen október 20-ig várja a kreatívipari területek és tárgyak iránt érdeklődőket Budapesten és országszerte, több mint 100 helyszínen.


Sajtótájékoztatóval indult a Budapest Design Week, amelynek keretében az eseménysorozat célkitűzéseit, legfontosabb programjait és kiemelt szakmai együttműködéseit ismertették, különös tekintettel a fesztivál hazai és nemzetközi kapcsolódásaira, valamint a kreatívipari szektor számára nyújtott lehetőségekre.

Elstartolt a Budapest Design Week - Divathírek -  - Design week, MDDÜ,

A sajtótájékoztatót Jakab Zsófia, kreatívipar fejlesztéséért és ágazati koordinációjáért felelős miniszteri biztos, a Magyar Divat & Design Ügynökség vezérigazgatója nyitotta meg. Beszédet mondott Lánszki Regő, építészeti államtitkár, országos főépítész, Ledényi Attila, az ArtMarket Budapest alapító-igazgatója, valamint Osvárt Judit, az ELLE Decoration magazin főszerkesztője. A megszólalók felhívták a figyelmet a kreatívipari ágazat közötti szinergiákban rejlő potenciálra.

A Budapest Design Week idén is sokszínű innovatív és kézműves programkínálattal várja a formatervezés és kreatívipar iránt érdeklődő közönséget. Több mint 100 helyszínen, Budapesten városszerte és több vidéki nagyvárosban, izgalmas programok, workshopok, időszaki kiállítások, tárlatvezetések, koccintások és további élményalapú események várják a látogatókat. A fővárosi programok mellett Sopron és Pécs is bekapcsolódik az eseménysorozatba. A Sopron Design Week immár 9. alkalommal kerül megrendezésre, a szervezők célja, hogy közreműködjenek a design gazdasági és társadalmi szerepének tudatosításában. A DesignPécs számos rendezvényével Baranya megye egyik rejtett erősségére, a helyi design- és a kreatíviparra hívja fel a figyelmet.

A Budapest Design Week nyitóeseményeként 2024. október 10-én tartják az ELLE DECO International Design Awards (EDIDA) díjátadó gálát, ahol a magyar designszakma legkiválóbb alkotóit és inspiráló munkáit ismerik el. A nemzetközi szinten is megbecsült EDIDA, amelyet a design világ Oscar-díjaként is emlegetnek, immár 20 éve jutalmazza a szakma legjobbjait. A shortlist összeállításában idén is neves szakértők vettek részt, akik a hazai és nemzetközi design szcéna legújabb irányvonalait képviselő munkákat válogatták be, különös hangsúlyt fektetve a fenntarthatóságra és a kreatív megoldásokra. Az év fiatal tehetsége kategória támogatója az idei évben is a Magyar Divat & Design Ügynökség.

A Budapest Design Week központi kiállítása, a 360 Design Budapest 2024. október 15-20. között ötödik alkalommal mutatja be a hazai és regionális design legkiválóbb alkotásait. A kiállításnak idén a nagymúltú Nyugati Pályaudvar egykori váróterme ad otthont. A Red Dot-díjas esemény célja a közép-európai kreatív alkotók nemzetközi ismertségének növelése, valamint a designmárkák globális piacra lépésének támogatása, különösen a fenntarthatóságra. A kiállítás a design mindennapokban betöltött szerepét hangsúlyozza, miközben kaput nyit a régió tervezői számára a nemzetközi színtéren való bemutatkozásra. Az esemény az elmúlt években több rangos nemzetközi elismerésben részesült, köztük a Red Dot és az A’ Design Award díjakkal. 

A Budapest Design Week kiemelt szakmai eseménye lesz az a kreatívipari kerekasztal-beszélgetés és előadás, amely olyan téma- és kérdésköröket jár körbe, mint a hazai kreatívipar fejlesztésének, nemzetközi piacra lépésének támogatása, versenyképességének növelése. Az október 17-i programnak az ArtHab impozáns épülete ad otthont.

A Budapest Design Week másik kiemelt kísérőeseménye, az október 17-20. között a Millenárison megrendezett Art Market Budapest. Közép- és Kelet-Európa legnagyobb nemzetközi kortárs képzőművészeti vására 30 ország több, mint 100 kiállítójának részvételével mutatja be a kortárs művészetek legújabb alkotásait. Az Art Market Budapest 2011 óta képviseli a régió kulturális gazdagságát és progresszív művészeti irányzatait, különös hangsúlyt fektetve a feltörekvő művészekre és új művészeti tendenciákra. 

Azok, akik szeretnék magukkal vinni a magyar design és kézművesség egy-egy különleges darabját, a Független Iparművészeti Kortárs Szalon (FIKSZ) vásárán, közvetlenül az iparművészektől vásárolhatnak egyedi alkotásokat.

A mai nappal elindult Budapest Design Week rendezvénysorozat a kreatív iparágak széles spektrumát mutatja be, ahol a tradicionális kézműves technikák és a legfrissebb innovációk egyaránt megismerkedhetnek az érdeklődők.

A látogatók mélyebb betekintést nyerhetnek a design különböző aspektusaiba, legyen szó formatervezésről, kulturális örökségekről, ékszerkészítésről vagy interaktív installációkról.

További információk és részletes program: HFDA.hu

  • Design week MDDÜ

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Elstartolt a Budapest Design Week - Divat & Stílus, divat, életmód, stílus
    Elstartolt a Budapest Design Week
    • Divat & Stílus
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni
    • Keresd a nőt!
    Nem jó egyedül - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Nem jó egyedül
    • Keresd a nőt!
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?
    • Keresd a nőt!
    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre
    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.
    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!
    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel
    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával
    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása
    Itt találtam meg önmagam

    További cikkek

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Stílusos inspirációk a Pinterestről – fedezz fel új ötleteket a trendi megjelenéshez

    Stílusos inspirációk a Pinterestről – fedezz fel új ötleteket a trendi megjelenéshez

    A Férfi Basic Ruhatár Esszenciális Kiegészítői – fókuszban az övek

    A Férfi Basic Ruhatár Esszenciális Kiegészítői – fókuszban az övek

    Sportos stílusú csizma – miért érdemes felvenni a férfi ruhatárba?

    Sportos stílusú csizma – miért érdemes felvenni a férfi ruhatárba?

    Mely alkalmakkor kell egy férfinak jól öltözöttnek lennie?

    Mely alkalmakkor kell egy férfinak jól öltözöttnek lennie?

    Vesszük a papucsokat, mint a cukrot a pandémia óta

    Vesszük a papucsokat, mint a cukrot a pandémia óta

    Legolvasottabb írások

    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni

    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni

    Nem jó egyedül

    Nem jó egyedül

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre

    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre

    Mi történik a héten?  2025.12.08-14.

    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.

    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel

    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel

    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása

    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia