Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Stylelife - Mi történik a héten? 2025.07.28-08.03.

Mi történik a héten? 2025.07.28-08.03.

Stylelife
Rendezvények - „De még  játékból sem hittem el, hogy ott nem jut egy hely ahol születtem”

„De még játékból sem hittem el, hogy ott nem jut egy hely ahol születtem”

Rendezvények
Autó & Motor - Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

Autó & Motor
 - Hiába telik az idő, minden párkapcsolaton dolgozni kell

Hiába telik az idő, minden párkapcsolaton dolgozni kell

 - Tanulj a veszteségből: 5 dolog, mely a veszteség hatására jobb emberré formál

Tanulj a veszteségből: 5 dolog, mely a veszteség hatására jobb emberré formál

Autó & Motor - Szinte tökéletes, mégis M, mint megosztó – BMW M5

Szinte tökéletes, mégis M, mint megosztó – BMW M5

Autó & Motor
Hight tech - Magyarországon is elérhetők a Samsung legújabb hajlítható okostelefonjai és okosórái

Magyarországon is elérhetők a Samsung legújabb hajlítható okostelefonjai és okosórái

Hight tech
Autó & Motor - Gen-E,  a városi nagymacska – Kipróbáltuk az elektromos Ford Pumát

Gen-E, a városi nagymacska – Kipróbáltuk az elektromos Ford Pumát

Autó & Motor
 - Mindenki sérül egy háromszöghelyzetben - Ezt tanítja egy szeretői kapcsolat

Mindenki sérül egy háromszöghelyzetben - Ezt tanítja egy szeretői kapcsolat

Autó & Motor - Az első lépcsőfok is magas az 1000-es BMW-k világában: 2025-ös BMW S1000R

Az első lépcsőfok is magas az 1000-es BMW-k világában: 2025-ös BMW S1000R

Autó & Motor
 - Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

Autó & Motor - Toyota Yaris Cross GR Sport – A Kis SUV, Amiben Megvan a GR Lelke?

Toyota Yaris Cross GR Sport – A Kis SUV, Amiben Megvan a GR Lelke?

Autó & Motor
  1. Modellversenyek egy booker szemszögéből

Modellversenyek egy booker szemszögéből

  • 2012. április 07.
  • Komment

Előző héten már közöltünk egy beszámolót Pethő Bálinttól, a VM Modellügynökség bookerétől a New York-i divathétről. Most modellversenyekről, és a hazai piaci helyzetről olvashattok.


A sorozat első részét ITT találjátok.

Modellversenyek egy booker szemszögéből -  -  -

Pethő Bálint - VM Modelügynökség

Fotó: Maklári Tót Attila - MTAphoto

A VM Supermodel versenyről

Minden évben, júniusban saját szervezésű modellversenyt hirdetünk, ez a VM Supermodel. Az idei szezonban dolgozó kilenc lányunk közül ötöt ezen a versenyen fedeztünk fel az elmúlt 3 évben (Kate, Lisa, Polett, Cathy és Monica). A versenyünk lényege az, hogy idehozzuk Budapestre a világ vezető ügynökségeit New Yorkból, Párizsból, Londonból es Milánóból (plusz tavaly spanyol, német, japán es izraeli ügynökségek is ültek a zsűriben) es bemutatjuk nekik azt a 12 lányt, akit a verseny előtti másfél hónapban sikerült kiválasztanunk az országszerte zajló castingjaink során.

Modellversenyek egy booker szemszögéből -  -  -

2011-es casting


A legtöbb hazai verseny győztese továbbjut egy külföldi döntőre, ahol az összes többi nemzet nyerteseivel egy újabb fordulón vesz részt. 150 lányból az első háromé a dicsőség, a többi hazautazik. Az elmúlt 4 évben az összes ilyen verseny magyar győztesei díj és szerződések nélkül jöttek haza, és utána apró ügynökségeknél dolgoztak külföldön, miközben idehaza sztárolták őket a médiában. Ezzel szemben nekünk egyrészt akár ezeknél az ügynökségeknél mar most több modellünk van, másrészt a verseny kapcsán óriási különbség, hogy nálunk a top ügynökök itt ülnek a zsűriben személyesen, azonnal szerződést ajánlanak azoknak. akik tetszenek nekik, és, mint a példa mutatja, a verseny után pár hónappal a lányok már a New yorki es a párizsi divathéten dolgoznak…

Profizmus és nemzetközi kapcsolatrendszer


Minket nem a pénz érdekel, nem a szponzorok, vagy a hazai média felhajtás. Minket csak az érdekel hogy megfelelő lányokat találjunk, minél gyorsabban „felépítsük” őket, és kijussanak a lehető legmegfelelőbb ügynökségekhez, a legjobb piacokra. Nem foglalkozunk a hazai viszonyokkal, és nem kötünk kompromisszumokat. Tudjuk, mit és hogyan akarunk, szerencsére mára már minden ehhez szükséges feltétel adott es rendelkezésünkre áll ahhoz, hogy meg is tudjuk valósítani. A nemzetközi kapcsolatrendszerünk pedig azt gondolom toronymagasan a legerősebb idehaza, így gyakorlatilag megengedhetjük magunknak, hogy azzal dolgozzunk, akivel mi akarunk.

Modellversenyek egy booker szemszögéből -  -  -

Cathy, a tavalyi VM Supermodels győztese



"Nincs uram-bátyám viszony"


Vannak itthon olyan piaci szereplők, akikkel nem szeretnénk dolgozni, és vannak, akikkel igen. Ahol azt tapasztaljuk, hogy a „régi szép időkből” itt maradt uram-bátyám viszonyok alapján, és nem szakmai érvek es metódusok alapján dolgoznak, ott nem szeretnénk a nevünket adni a produkcióhoz. Ahol profizmust tapasztalunk, ott viszont minden további nélkül, örömmel ott vagyunk, ha hívnak. Ez nem barátság kérdése. Egyszerűen arról van szó, hogy a modelljeinket így a számunkra legmegfelelőbb módon tudjuk felépíteni, meg is tudjuk védeni őket a hazai piacon tapasztalható furcsa és számunkra szükségtelen eseményektől és szerencsére, mivel saját stúdiónk, saját fotósaink és saját stábunk is van.
Mindezt ingyenesen és a legprofibb szakmai körülmények között tudjuk biztosítani számukra.
A hazai munkákat amúgy sem nagyon tudjuk használni külföldön a komolyabb piacokon, mert itthon nagyon nehéz olyan minőségű anyagokat produkálni amit külföldön is bent tartanak a modellek könyvében. A hazai modelldíjak pedig sajnos meg sem közelítik azt a szintet, amit külföldön kérünk a modelljeinkért. Ezért van az, hogy inkább azokkal dolgozunk, akiknél tudjuk, hogy az együttműködés a modell fejlődését segíti. Az anyagiak idehaza másodlagosak.


De hála istennek, azért idehaza is vannak nagyon profi, nemzetközileg is elismert szakemberek, akikkel öröm együtt dolgozni, és akiknek barmikor szívesen segítünk, ha tudunk. Külön kiemelném a The Room alkotó csapatát, de az esetek többségében mi nem is a magazint, vagy a divatházat nézzük amikor mérlegelünk, hanem a stábot, azon belül is a legfontosabb a fotós személye és a koncepció.

Jelentkezés a versenyre

Modellversenyek egy booker szemszögéből -  -  -



A modellversenyre még nem indultak el a válogatások, de persze ettől még nyitott szemmel járunk, és mar most találtunk 3-4 olyan lányt, aki nagyon komoly eséllyel indul majd a versenybe való bekerülésért. A hivatalos válogatások április végén kezdődnek majd, terveink szerint 12 városba látogatunk majd el, de ettől függetlenül minden héten hétfőtől csütörtökig lehet nálunk jelentkezni személyesen, a budapesti irodánkban. Hétvégén általában valamelyik vidéki nagyvárosban, vagy fővárosi bevásárlóközpontban leszünk. Ettől függetlenül a leggyorsabb, ha a honlapunkon jelentkeznek az érdeklődők.( www.vmmodel.hu )
A jelentkezés teljesen ingyenes, így mindenkit várunk szeretettel. Elsősorban 14-18 év közötti lányokat keresünk, 173-182 cm- es testmagassággal, nyúlánk, vékony testalkattal, természetes külsővel.
Sok esetben azok lesznek a legjobb modellek, akik először nem is gondolták magukról, hogy alkalmasak lehetnek, így azt mondom, sosem lehet tudni. Nincs veszítenivalótok. Ha érdekel a szakma, gyertek, és majd mi eldöntjük, hogy ki az, akiben van potenciál.

  • casting Cathy Kate Kondas Pethő Bálint Supermodels Valentine verseny VM models

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Újra itt a gokartszezon - Autó & Motor, divat, életmód, stílus
    Újra itt a gokartszezon
    • Autó & Motor
    Extreme E: Nem kell aggódnia Hamiltonnak, Buttonnak és Rosbergnek az Arab-sivatagban versenyző pilótáikért - Autó & Motor, divat, életmód, stílus
    Extreme E: Nem kell aggódnia Hamiltonnak, Buttonnak és Rosbergnek az Arab-sivatagban versenyző pilótáikért
    • Autó & Motor
    OLASZ FINÁLÉ A LEGAUTÓSPORTOSABB VADASPARKBAN
    Bajnoki címek küszöbén
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    A férfi nem készen érkezik - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    A férfi nem készen érkezik
    • Keresd a nőt!
    Meditáció kezdőknek - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Meditáció kezdőknek
    • Stylelife
    A manipuláció nagymesterei - azaz így vedd észre, hogy egy pszichopatával van dolgod - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    A manipuláció nagymesterei - azaz így vedd észre, hogy egy pszichopatával van dolgod
    • Keresd a nőt!
    A mindfulness csodája: hogyan formálja újra az életünket?
    Mit tehet egy férfi a fiatalságának megőrzése érdekében?
    Mi történik a héten? 2025.07.28-08.03.
    Széllel szemben – BMW Z4 M40i
    Műalkotás a műalkotásban – egyedi koktél Anna Amélie és a White Raven Skybar együttműködésében
    A nyár, amikor minden megváltozott – Miért érdemes megnézned The Summer I Turned Pretty-t?

    Kapcsolódó cikkek

    Újra itt a gokartszezon

    Újra itt a gokartszezon

    Extreme E: Nem kell aggódnia Hamiltonnak, Buttonnak és Rosbergnek az Arab-sivatagban versenyző pilótáikért

    Extreme E: Nem kell aggódnia Hamiltonnak, Buttonnak és Rosbergnek az Arab-sivatagban versenyző pilótáikért

    OLASZ FINÁLÉ A LEGAUTÓSPORTOSABB VADASPARKBAN

    OLASZ FINÁLÉ A LEGAUTÓSPORTOSABB VADASPARKBAN

    Bajnoki címek küszöbén

    Bajnoki címek küszöbén

    Különleges helyszíneken hívja fel az Extreme E a figyelmet a klímaváltozásra

    Különleges helyszíneken hívja fel az Extreme E a figyelmet a klímaváltozásra

    Szezonzáró hétvége a drivingcamp gokart pályáján

    Szezonzáró hétvége a drivingcamp gokart pályáján

    További cikkek

    Jean Paul Gaultier : Kokorico, az új illat

    Jean Paul Gaultier : Kokorico, az új illat

    Jean Paul Gaultier - La Male

    Jean Paul Gaultier - La Male

    RAYMOND WEIL – a megfizethető luxus

    RAYMOND WEIL – a megfizethető luxus

    Louis Vuitton Damier Infini kollekció

    Louis Vuitton Damier Infini kollekció

    Adidas Originals by David Beckham

    Adidas Originals by David Beckham

    Tag Heuer Monaco V4 Titanium Ruthenium & Ceramic

    Tag Heuer Monaco V4 Titanium Ruthenium & Ceramic

    Legolvasottabb írások

    A férfi nem készen érkezik

    A férfi nem készen érkezik

    Meditáció kezdőknek

    Meditáció kezdőknek

    A manipuláció nagymesterei - azaz így vedd észre, hogy egy pszichopatával van dolgod

    A manipuláció nagymesterei - azaz így vedd észre, hogy egy pszichopatával van dolgod

    A mindfulness csodája: hogyan formálja újra az életünket?

    A mindfulness csodája: hogyan formálja újra az életünket?

    Mit tehet egy férfi a fiatalságának megőrzése érdekében?

    Mit tehet egy férfi a fiatalságának megőrzése érdekében?

    Mi történik a héten? 2025.07.28-08.03.

    Mi történik a héten? 2025.07.28-08.03.

    Széllel szemben – BMW Z4 M40i

    Széllel szemben – BMW Z4 M40i

    Műalkotás a műalkotásban – egyedi koktél Anna Amélie és a White Raven Skybar együttműködésében

    Műalkotás a műalkotásban – egyedi koktél Anna Amélie és a White Raven Skybar együttműködésében

    A nyár, amikor minden megváltozott – Miért érdemes megnézned The Summer I Turned Pretty-t?

    A nyár, amikor minden megváltozott – Miért érdemes megnézned The Summer I Turned Pretty-t?

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia