Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Stylelife - Mi történik a héten? 2025.12.29 - 2026.01.04.

Mi történik a héten? 2025.12.29 - 2026.01.04.

Stylelife
 - 20 fogadalom, amit úgyis megszegünk

20 fogadalom, amit úgyis megszegünk

Stylenews - Zenéből épülő jövőkép, Leslie Mandoki gondolati és zenei öröksége

Zenéből épülő jövőkép, Leslie Mandoki gondolati és zenei öröksége

Stylenews
 - Tippek a bizonyos másnapokra

Tippek a bizonyos másnapokra

Autó & Motor - Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Autó & Motor
Mindent a szemnek - Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Mindent a szemnek
Mindent a szemnek - Új dokumentumfilm-sorozat mutatja be a DEFENDER indulását a 2026-os DAKAR-Ralin

Új dokumentumfilm-sorozat mutatja be a DEFENDER indulását a 2026-os DAKAR-Ralin

Mindent a szemnek
Mindent egymásért - Kell a reggeli szeretkezés a kapcsolatokba

Kell a reggeli szeretkezés a kapcsolatokba

Mindent egymásért
 - Férfiszempont:Az ágyig hazudott érzések

Férfiszempont:Az ágyig hazudott érzések

Mindent a szemnek - Hihetetlen gyűjtemény került elő Puskás Ferencről és az Aranycsapatról - a Virág Judit Galéria árverezi el a kollekciót

Hihetetlen gyűjtemény került elő Puskás Ferencről és az Aranycsapatról - a Virág Judit Galéria árverezi el a kollekciót

Mindent a szemnek
 - Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Életérzés - Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Életérzés
  1. Kikapcsoló
  2. STYLENEWS
  3. Kultúra
  4. Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya!

Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya!

  • 2019. április 21.
  • Komment

Új lemez. Lemezbemutató, és minden, ami fontos.


Nemes Zoltánnal, a Jambalaya frontemberével a zenekar legújabb Whatever Happens című albumának megjelenése és a lemezbemutató alkalmából beszélgettünk.

- Honnan ez a fáradhatatlan lendület?

Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya! - Kikapcsoló - STYLENEWS - Jambalaya, Nemes Zoltán, Whatever Happens,

A New Orleans-i zene pozitív energiái köszönhetnek vissza talán leginkább, amikor   a Jambalaya zenekar sokadik alkalommal megújul. Ez a megújulás és termése a Whatever Happens album most azonban a szokottnál is jelentősebb, igazi mérföldkő számunkra. A csapat alakulásakor -tehát már sok-sok évvel ezelőtt -ösztönösen indultunk egy saját hangzás felé, természetesen New Orleans zenei megközelítéséből. De ez még ösztönös, kísérletező jelleggel történt, főleg a kezdetekkor. Mára, azt gondolom megtaláltuk a saját hangunkat és a zenénk, a Jambalaya hangzását. Sokminden kellett ehhez. Ha megszállottan szereted azt a zenét ami megfogott, akkor az iránta történő elkötelezett erőfeszítést nem érzed munkának. Így van ez a gyakorlással és a komponálással is. Személy szerint nagyon sokat köszönhetek Little G Weevil barátomnak, hiszen az ő meghívására játszhattam az Egyesült Államokban, sőt kifejezetten New Orleansban is. Kell-e mondanom, hogy a turné után visszamentem New Orleans-ba turistáskodni, és az egész ottlétem rengeteg kalanddal, barátságokkal, sztorikkal volt tele. Ezek mind-mind visszaköszönnek a zenekar utóbbi négy évének munkásságán és az új albumon is. Mindezek mellett az évek során összeforrt a csapat. Nagyban köszönhető ez a ‘titkos Jambalaya receptnek’. Szeretetben, barátságban, sok humorral, de teljes egységben dolgozunk együtt. Őszinték vagyunk egymáshoz, ha véleményt kell formálni, legyen az munka, zenekari stratégia, vagy bármi, ami előrébb gördítheti a szekerünket.

-  Melyik a kedvenc dalod a lemezről?

Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya! - Kikapcsoló - STYLENEWS - Jambalaya, Nemes Zoltán, Whatever Happens,

Ilyen sem volt még velem, de gyakorlatilag azt kell mondjam, hogy éppen amelyik eszembe jut, merthogy mindegyik nagyon közel áll hozzám. Sok sztori kötődik az egyes dalokhoz, az alkotás több fázison megy ilyenkor át, hiszen komponálunk, szöveget írunk, próbálunk, hangrögzítünk, hallgatjuk a keverés verzióit. Szerzőként  végig kísérve a szerelemgyerek fejlődését tehát nehezen tudnék egy kedvencet megemlíteni az albumról. Úgy érzem, hogy megtaláltunk egy forrást magunkban és ez nagyon inspiratívan hat ránk. A lemezzel egyébként ezzel nincs vége, ha csak rajtunk múlik. Készülünk az április 27-én megtartandó lemezbemutatónkra, de ha van tíz szabad percünk próba közben, máris új ötletek merülnek fel, amik szintén nagyon ígéretesek lehetnek. Evés közben jön meg tehát az étvágy. Alig várom a lemezbemutatót és hogy játszhassuk az új dalokat, de alig várom azt is hogy tovább dolgozzunk hasonló zenéken. Nem érzem hogy “kiírtuk” volna magunkból a zenei elképzeléseket, sőt ellenkezőleg, megéreztünk valamit, megtaláltuk az utunkat.

-  Mit hallhatnak a hallgatók a koncerten?

A lemezbemutató koncerten több vendégünk is lesz, a lemezen közreműködő zenészek, énekesek és énekesnők közül. Little G, Szabó Tamás, Vastag Gábor “Vasti”, Monori Gabriella és Pintér Mónika mind velünk játszanak aznap este. Szinte a teljes lemezanyagot elő fogjuk adni, persze pár dal felcsendül majd a régi repertoárunkból is. Emellett készülünk egy meglepetéssel is, de erről egyenlőre ennyit szabad elárulnom...

-  Mivel lennél elégedett egy év múlva?

Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya! - Kikapcsoló - STYLENEWS - Jambalaya, Nemes Zoltán, Whatever Happens,

A csapat az utóbbi években sokat dolgozott, ami meghozta gyümölcsét a  hétköznapjainkra is. Nívós színpadokra kaptunk felkéréseket és jelenleg is egyre többfelé játszik a zenekar. Ez egy folyamat, ami már az elmúlt években is látszott és egyre szebben látszik az idei évre nézve is. Azt kívánom tehát magunknak, hogy tovább nőjön ez a tendencia, vagyis - ahogy azt a jövőbe néző új albumunk címe is mutatja - bármi megtörténhessen, akár még olyan is, amiről még nem is mernénk álmodni.

-  Mit üzensz a mai pályakezdőknek?

Zenészként azt gondolom, hogy mindenkinek meg kell találnia a saját zenei alkatának megfelelő modellt, hogy boldogulni tudjon ebben az összetett, sokrétű zenei világban. Nemcsak a zenei műfajok sokféleségéről beszélek. Vannak remek tanár alkatok, van aki nagyon jó szerzői vénával van megáldva, mások csodálatos session zenészekké válhatnak sok munkával stb... Van hogy az ember azt hallja, “igen, xy sokat van szem előtt, mert nagyon nyomul” én ezt úgy hívom dolgozik, esetleg még van koncepciója is, vagy az is lehet, hogy megtalálta már a fent említett modellt. Mindemellett érdemes világot látni, az internetnek és a technikának köszönhetően karnyújtásnyira van az is, hogy a világot a szobánkból hallgathassuk. Értem ezalatt a zenehallgatás fontosságát, a mókuskerékben néha ezt is hajlamosak lehetünk elfelejteni. Sok fiatal tehetség van idehaza, jó látni ezt és tudni, hogy semmi szégyenkezni valónk nem lehet, a világ bármely részén megállhatjuk a helyünket tudatos és kitartó munkával.

Bokros László

  • Jambalaya Nemes Zoltán Whatever Happens

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya! - Stylenews, divat, életmód, stílus
    Pozitív zene, pozitív energiák! Jambalaya!
    • Stylenews
    Kreol konyha - Jambalaya - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Kreol konyha - Jambalaya
    • Stylelife
    Mardi Gras Mese, Jambalaya az Akváriumban kedd este
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Miért vonzunk be bizonyos férfiakat vagy nőket az életünkbe? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Miért vonzunk be bizonyos férfiakat vagy nőket az életünkbe?
    • Keresd a nőt!
    Ilyen férj válik belőle, a horoszkópja alapján - Stylenews, divat, életmód, stílus
    Ilyen férj válik belőle, a horoszkópja alapján
    • Stylenews
    12 motiváló idézet az új évre hangolódva - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    12 motiváló idézet az új évre hangolódva
    • Keresd a nőt!
    Hálával az életnek
    Kell a reggeli szeretkezés a kapcsolatokba
    A legnagyobb félreértés a kutyák öregedéséről
    Mi történik a héten? 2025.12.29 - 2026.01.04.
    Kutyával a plázában – hol lehet, hol nem, és mit érdemes tudni
    Hangos Éj, Rémült Éj: Hogyan védjük meg kedvenceinket szilveszterkor?
    Zenéből épülő jövőkép, Leslie Mandoki gondolati és zenei öröksége

    Kapcsolódó cikkek

    Kreol konyha - Jambalaya

    Kreol konyha - Jambalaya

    Mardi Gras Mese, Jambalaya az Akváriumban kedd este

    Mardi Gras Mese, Jambalaya az Akváriumban kedd este

    További cikkek

    Férfiak és a mentális egészség – törődnek-e vele vajon eleget?

    Férfiak és a mentális egészség – törődnek-e vele vajon eleget?

    3 ikonikus filmhelyszín Amerikában, ahová el kell látogatnod

    3 ikonikus filmhelyszín Amerikában, ahová el kell látogatnod

    Ismét a Carlsberg az UEFA válogatott tornáinak hivatalos söre

    Ismét a Carlsberg az UEFA válogatott tornáinak hivatalos söre

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Férfi cipő trendek 2025 – A sneaker nem megy ki a divatból!

    Miért melegszik fel a laptopod?

    Miért melegszik fel a laptopod?

    A GIRO D'ITALIA-VAL LÁTVÁNYOS KERÉKPÁROS NYARAT INDÍT AZ EUROSPORT

    A GIRO D'ITALIA-VAL LÁTVÁNYOS KERÉKPÁROS NYARAT INDÍT AZ EUROSPORT

    Legolvasottabb írások

    Miért vonzunk be bizonyos férfiakat vagy nőket az életünkbe?

    Miért vonzunk be bizonyos férfiakat vagy nőket az életünkbe?

    Ilyen férj válik belőle, a horoszkópja alapján

    Ilyen férj válik belőle, a horoszkópja alapján

    12 motiváló idézet az új évre hangolódva

    12 motiváló idézet az új évre hangolódva

    Hálával az életnek

    Hálával az életnek

    Kell a reggeli szeretkezés a kapcsolatokba

    Kell a reggeli szeretkezés a kapcsolatokba

    A legnagyobb félreértés a kutyák öregedéséről

    A legnagyobb félreértés a kutyák öregedéséről

    Mi történik a héten? 2025.12.29 - 2026.01.04.

    Mi történik a héten? 2025.12.29 - 2026.01.04.

    Kutyával a plázában – hol lehet, hol nem, és mit érdemes tudni

    Kutyával a plázában – hol lehet, hol nem, és mit érdemes tudni

    Hangos Éj, Rémült Éj: Hogyan védjük meg kedvenceinket szilveszterkor?

    Hangos Éj, Rémült Éj: Hogyan védjük meg kedvenceinket szilveszterkor?

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2026 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia