Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Stylelife - Mi történik a héten?  2025.12.08-14.

Mi történik a héten? 2025.12.08-14.

Stylelife
Autó & Motor - Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Autó & Motor
Body & Sport - A Bajnokok Ligájában versenyez tovább Magyarország erős embere

A Bajnokok Ligájában versenyez tovább Magyarország erős embere

Body & Sport
Mindent a szemnek - Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Ezt a 10 filmet várják a legjobban a magyar nézők 2026-ban

Mindent a szemnek
Rendezvények - Ez a sorozat visszarepít a belle époque-ba – nézzük, mit érdemes tudni erről az időszakról!

Ez a sorozat visszarepít a belle époque-ba – nézzük, mit érdemes tudni erről az időszakról!

Rendezvények
 - Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Egy köszönömmel és egy kérek szépennel bármit elértek

Cool-Túra - Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Kordás József életművét mutatja be Budapest legújabb galériája

Cool-Túra
Stylelife - Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Őszi feltöltődés: ezekben a hazai fürdővárosokban garantált a kikapcsolódás!

Stylelife
Életérzés - Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Honnan tudjuk mikor kapunk zöld jelzést a másiktól a következő lépésre?

Életérzés
Autó & Motor - Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Egy ikon, porban és sárban - Ford Mustang Mach-E Rally

Autó & Motor
  1. Retrográd Vénusz – Érzések, kapcsolatok...

Retrográd Vénusz – Érzések, kapcsolatok újraértékelése

  • 2018. október 08.
  • Virág Klaudia Virág Klaudia
  • Komment

Október 6.-án a Vénusz bolygó, megkezdi bő egy hónapos, egészen november 16.-ig tartó látszólagos hátrálását a Skorpió jegyében. A Vénuszhoz az örömök, emberi kapcsolataink és a pénzhez fűződő viszonyunk köthetőek, de ide tartoznak a művészi képességeink is. És hogy a titokzatos, szenvedélyes és mélységesen tabukat döngető Skorpióban ez hogyan nyilvánul meg? Mondhatni egyéni tudatosság kérdése, de általánosságban elmondható, ebben az időszakban felkavarják az állóvizet, de csak azért, hogy képes legyünk újjászületni.


Egy korábbi cikkben, már említésre került, hogy ez az ősz a mélységes érzelmekről, a fent-lent állapotokról, talán soha meg nem élt igazi vágyakról, szenvedélyekről vagy éppen nagy elengedésekről, felismerésekről és felszabadulásokról fog szólni. Többek között azért is, mert a Jupiter bolygó utolsó nagy hajráját éli a Skorpióban. Teszi ezt már lassan egy éve, alászállva a lélek bugyraiba, hogy felhozza onnan a tudatalattinkban rejlő titkos, önkorlátozó érzéseinket, melyekre eddig nem igazán akartunk ránézni. Ezalatt a közel egy év alatt, a hitünk, a mély igazságunk, az érzelmivilágunk fenekestül felfordult. Reménytelenség, túláradások, intenzív érzések, menny és pokol közötti ingadozások részesei lehettünk és még hathatnak ránk most is.

Retrográd Vénusz – Érzések, kapcsolatok újraértékelése -  -  - aktuális égi állások, asztrológia, ezoterika, önismeret, pszichológia, spiritualitás, Vénusz,

A Skorpió szeret szenvedni, lemenni mindennek a legaljára, de csak azért, hogy mindent kipucoljon magából, ami már nem oda illő. Aztán egyik pillanatról a másikra, a sötétségből, varázsütésre felemelkedik a fénybe. A meghalás és újjászületés nagy mestere kétségkívül a Skorpió, óriási erőket képes transzformálni, egy jegy sem képes hozzáhasonlóan ilyen erőket kézben tartani és működtetni. Éppen ezért, ha a egy bolygó a Skorpióba ér, azt érdemes a félelem helyett áldásként kezelni, mert minőségi átalakulásban részesülhetünk. Lehet, hogy útközben keményen csavargat minket, de a végére olyan szilárd erőre teszünk szert, mellyel legyőzhetetlenekké válunk. Csak hálásak lehetünk neki. A Skorpió az emberi psziché legmagasabb analógiája, nem fél szembenézni önmaga árnyoldalával, hogy abból erényt kovácsoljon.

Már a nehezén túl vagyunk, megedződtünk, éppen ezért, az utolsó nagy levegőt, talán már sokkal könnyebben vesszük.

A másik nagy főszereplője az ősznek, a Vénusz, aki kivételesen hosszabb időrebevackolja magát, szintén a Skorpió jegyébe. A Vénusz, egy ideje már itt jár (szeptember 9.-én lépett a Sorpióba), itt is kezdi tolatását, ezért marad tovább e jegyben. Okkal dönt úgy, hogy szükségszerű, több időt itt töltenie, hogy kihasználja a Skorpió erőit. Tolatásának köszönhetően visszatér a Mérleg jegyébe(október 31.), és onnan is fordul majd vissza (november 16.), újra a Skorpión végig haladva(november 16- 2019. január 7.-ig), de akkor már nagyobb erővel és megállíthatatlanul. Minden létezőnek az Univerzumban tudatossága van, egy bolygó pontosan tudja, hogy miért fordul vissza és mivel szeretné még feltöltenie önmagát.

A Vénusz, a Mérleg uralkodóbolygója révén, az örömünkért, kapcsolatainkért, harmóniánkért, pénzügyi és művészi tehetségünkért felelős. Sok asztrológus szerint, a Vénusz nagyon kényelmetlenül érzi magát a Skorpió jegyében, de csak feketén-fehéren szemlélni az előttünk álló kihívásokat, leszűkítheti a teljes megélést és egy jegy potenciális lehetőségeit. Minden ember tudatossági szintjéhez mérten és fejlődésének időszerűsége révén kapcsolnak be az egyes analógiák. Szabad akarat van, hogy mit választunk, hogyan éljük meg a ránk váró feladatokat. Egy biztos, valahogy meg fogjuk élni. Ki hogyan, az attól függ, éppen mire van szüksége, hogy fejlődni tudjon. Nincs jó vagy rossz tapasztalat, csak maga a tapasztalat, ami a növekedésünket segíti.

A tényleges tolatási időszakot, mindig megelőzi egy elő árnyékhatás, majd direktbe fordulása után, egy levezető utórezgés. Ezért az érintett hatások, folyamatok, már elkezdődhettek. Sejtéseket, tapasztalatokat már kaphatunk, hogy miről fog szólni ez a periódus.

Féltékenység, gyűlöllek-szeretlek érzések, lelkünket felemésztő mérgező kapcsolatokhoz való ragaszkodások épp úgy terítéken lehetnek az elkövetkezendő időszakban, mint ahogyan ösztönvilágunk maghaladásának a lehetősége is! A főnix hamvaiból való újjászületése. Mindent elsöprő érzések és vágyak, óriási akaraterővel indulhatnak el bennünk, hogy megszerezzük, azt, amire a legjobban vágyunk.

Annyi bizonyos, hogy minden olyan dolog, különösképpen, amit eddig a kapcsolatainkban vagy az ehhez fűződő érzéseink kapcsán a szőnyeg alá söpörtünk, az előkerül, nincs mese, takarítani kell. Vagy elnyel a káosz vagy végre rendet teszünk önmagunkban. Ne féljünk a legtitkosabb vágyainktól. Miért is menekülnénk, ha most lehetőséget kapunk arra, hogy emelkedjünk és elérhetővé tegyük, amiről eddig csak ábrándoztunk? A Skorpió tud várni, alázatosan tanít a türelemre, de végül eléri, amit akar, hiszen kitartásáról és elszántságáról messzemenően híres.

1 / 2. oldal
Következő

  • aktuális égi állások asztrológia ezoterika önismeret pszichológia spiritualitás Vénusz

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Virág Klaudia

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?
    • Keresd a nőt!
    Mi történik a héten?  2025.12.08-14. - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.
    • Stylelife
    Kognitív terápia? Ezek a módszerek segíthetnek megküzdeni a stresszes helyzetekkel
    Itt vagyok - Amikor véget ér a keresés
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni
    • Keresd a nőt!
    Nem jó egyedül - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Nem jó egyedül
    • Keresd a nőt!
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?
    • Keresd a nőt!
    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre
    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.
    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával
    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!
    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel
    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása
    Itt találtam meg önmagam

    Kapcsolódó cikkek

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Mi történik a héten?  2025.12.08-14.

    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.

    Kognitív terápia? Ezek a módszerek segíthetnek megküzdeni a stresszes helyzetekkel

    Kognitív terápia? Ezek a módszerek segíthetnek megküzdeni a stresszes helyzetekkel

    Itt vagyok - Amikor véget ér a keresés

    Itt vagyok - Amikor véget ér a keresés

    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II.

    Férfiak lélektana a horoszkóp szerint II.

    Kinek akarok megfelelni?

    Kinek akarok megfelelni?

    További cikkek

    Legendás autók

    Legendás autók

    Legolvasottabb írások

    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni

    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni

    Nem jó egyedül

    Nem jó egyedül

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Mit tesz az az ember, aki nem akar újra sérülni lelkileg?

    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre

    Férfiszempont: Ma már nem a szem a lélek tükre

    Mi történik a héten?  2025.12.08-14.

    Mi történik a héten? 2025.12.08-14.

    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

    Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

    Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel

    Légy stílusos szilveszterkor és újévkor a WITTCHEN-nel

    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása

    Szelfi, design, magány: a modern emberekről szól kissmiklos legújabb kiállítása

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia