Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.menstyle.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • ÉN
    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok
  • MOBILITY
    • Autó & Motor
  • BODY & SPORT
    • Mindent a testnek
  • STYLENEWS
    • Kikapcsoló
    • Kultúra
  • ÉLETÉRZÉS
    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei
  • STYLELIFE
    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
Tovább a Style.hu-ra!    
Autó & Motor - Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Autó & Motor
Mindent a szemnek - Michael Jackson relikvia érkezett a Madame Tussauds Budapestbe

Michael Jackson relikvia érkezett a Madame Tussauds Budapestbe

Mindent a szemnek
 - A Tissot ikonikus PRX és Seastar kollekciók órái

A Tissot ikonikus PRX és Seastar kollekciók órái

Autó & Motor - Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

Autó & Motor
 - Az ölelés értéke

Az ölelés értéke

Autó & Motor - Ez már mindennek a teteje! – BMW M 1000 XR teszt

Ez már mindennek a teteje! – BMW M 1000 XR teszt

Autó & Motor
Utazás - Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Utazás
Interjúk - KOVÁCS GÁBOR, a tenor akit nem lehet nem észrevenni…

KOVÁCS GÁBOR, a tenor akit nem lehet nem észrevenni…

Interjúk
Utazás - Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Utazás
Stylelife - Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06.

Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06.

Stylelife
 - Ray-Ban x A$AP Rocky: új korszak a napszemüveg-divatban

Ray-Ban x A$AP Rocky: új korszak a napszemüveg-divatban

Autó & Motor - Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

Európai felfedező - Az új Ford Explorer Extended Range

Autó & Motor
 - Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

Az örök kérdés: Mit akar egy nő?

  1. Szeretetre születtünk, gyűlölni megtanultunk

Szeretetre születtünk, gyűlölni megtanultunk

  • 2022. október 21.
  • Horváth Szilvia
  • Komment

Mindannyian úgy érkeztünk a földre, hogy a lelkünk szabad volt, hogy szeretet élt a szívünkben és nem lakoztak még olyan negatív érzések bennünk, mint a harag, a gyűlölet vagy a szégyen. Ezeket útközben "vettük" magunkra és a különféle emberekkel történt interakcióink során épültek be a személyiségünkbe. De nem muszáj annak lennünk, ami történt velünk, bármelyik nap dönthetünk úgy, hogy lesz, ami lesz, mi holnaptól akkor is szabadok leszünk.


És ha ez a döntés megszületett, akkor minél hamarabb jöjjön el a cselekvés ideje is. Ahhoz pedig, hogy megtalálhassuk a Hogyan? kérdőszóval kezdődő kérdéseinkre a választ Dr. Edith Eva Eger - Az ajándék c. kötetét lesz érdemes a kezünkbe venni. 

A magyar származású Edith Eva Eger túlélte a náci haláltábor borzalmait, megküzdött a saját félelmeivel, gondolatainak börtönével és még ma is (93 évesen) klinikai pszichológusként segít más embernek abban, hogy ők is megtalálhassák a kulcsot, mely a saját maguk által gyártott celláik ajtaját nyitja. Edith Eva Eger előző - A Döntés - c. nagysikerű könyve a gyógyulás útján tett első lépés elhatározásig vezető úttal és saját traumájának feldolgozásával  foglalkozott (Könyvajánló: itt), míg a tavaly megjelent Az ajándék c. kötet már a cselekvésre helyezi a hangsúlyt. Mint mondja, elkötelezett híve a pozitív gondolkodásnak, de csak akkor, ha azt pozitív cselekvés is követi. 

A legrosszabb börtön nem az, ahová a nácik zártak. A legrosszabb börtön az, amit önmagam köré építettem. 

Könyvében 12 életmentő leckét kínál olvasóinak az olyan élethelyzetek, érzések feloldására, mint például az áldozatlét börtöne, a szégyen csapdája, a félelem egyre mélyebb gödre vagy a meg nem bocsátás bénító béklyója. Mindvégig a tőle megszokott személyes, de soha nem ítélkező, segítő hangnemben vezet végig azon az úton, mely a gyógyulást eredményezheti. De nem árul zsákbamacskát, nem operál pozitív lózungokkal és nem ígér könnyű diadalmenetet. Mert nem elég akarni. Nem elég a felszínt kapargatni. Hiszen az önismeret útja nem (csak) arról szól, hogy felfedezem az erősségeimet, hanem arról is, hogy megtanulok szembenézni a gyengeségeimmel, az önkorlátozó gondolataimmal, a téves beidegződéseimmel, a "rosszabbik" oldalammal. 

Szeretetre születtünk, gyűlölni megtanultunk -  -  - könyvajánló, szenvedés, szeretet,

Az egyes fejezetek végén különböző gyakorlatokat is találunk, melyek segíthetnek annak, aki már elég bátornak érzi magát ahhoz, hogy részt tudjon venni a saját belső utazásán. Minden nagy út egyetlen  döntéssel kezdődik és szabadságunk alapja az az erő, amivel dönteni tudunk.  

Akkor szenvedünk a leginkább, amikor azt hisszük, hogy nincs hatásunk a saját életünkre. 

A legkártékonyabb börtön a fejünkben van, mert mi vagyunk azok, akik fogva tartjuk önmagunkat a múlton való rágódással vagy a jövőtől való félelemmel.  Mi vagyunk azok, akik magunkra vesszük mások rólunk alkotott véleményét és mi vagyunk azok is, akik magunkévá teszünk olyan dolgokat, amik esetenként nem is hozzánk tartoznak. De mi lehetünk azok is, akik felszabadítják önmagukat. Hiszen a kulcs mindig a saját zsebünkben van. 

Ahhoz, hogy szabadok lehessünk és azt az életet éljük végre, amit igazán szeretnénk, ahhoz el kell tudnunk engedni a tökéletesség illúzióját és el kell fogadnunk a saját tökéletlenségeinket. Ehhez pedig az kell, hogy őszinték legyünk önmagunkhoz, mert ez lesz mindennek az alapja. Nem válogathatjuk meg, milyen dolgok történjenek velünk az életünkben, de mindig mi döntünk arról, hogyan reagálunk rájuk. És senki nem veheti el tőlünk azt, amit a fejünkbe raktunk. Ha a legsötétebb órákon is van erőnk a reményt választani, bármit elvehetnek tőlünk, de soha nem győzhetnek le. 

Az áldozatok azt kérdik: Miért én? 

A túlélők azt kérdik: És most? 

A szenvedés egyetemes. Az áldozatlét döntés kérdése. 

Amikor elkezdjük szeretni magunkat, akkor esélyt kapunk arra, hogy meggyógyíthassuk a szívünkön tátongó sebeket. Kiengedhetjük a belső gyermeket és biztosíthatjuk arról, hogy most már biztonságban van. Minél inkább megbékélünk önmagunkkal, annál inkább képesek leszünk elengedni a múlt szellemeit is. Sérüléseink ugyanis nem azt jelentik, hogy mostantól félemberek lettünk. Bármikor dönthetünk úgy, hogy ma még ezt csináljuk, de holnap már mást és másképp teszünk. Lehetünk újra teljes emberek. 

Nem azzal volt a gond, amit a családom mondott nekem. A gond az volt, hogy elhittem. És folyamatosan hittem benne.

Töröljük a szótárunkból a Nem tudom, a Próbálom és a Muszáj szavakat. Helyettesítsük őket cselekvésre ösztönzőkkel - Tudom, Akarom, Megcsinálom. De ne legyünk túl szigorúak önmagunkkal, pusztítsuk el a bennünk élő nácit. Minden apró dolog, amit megteszünk magunkért, kiváló eredmény. Akkor is, ha a belső hang azt mondja, ez nem elég.

De igenis az. Csak kitartóan meg kell tenni azt az apró lépést minden egyes nap. 

Kezdhetnénk is azzal az aprósággal, hogy lelkesen falni kezdjük a sorokat Edith Eva Eger könyvében, aminek minden sora arany (kétszer is kiolvastam egymás után és nem győztem jegyzetelni belőle, a gyakorlatokról már nem is beszélve - a szerk.). Hiszen ki lehetne hitelesebb vezetőnk az önismeret útján, mint egy olyan ember, aki túlélte a földi poklot és mégis képes volt szabaddá válni?

Lenyűgöző ember. Lehengerlő kedvesség. Támogató megértés. Szakmai tudás. Példaértékű életút. Bölcsesség. Tapasztalat. Gyakorlati segítség. Ez  Dr. Edith Eva Eger és ez Az ajándék. 

További írásaimat a honlapomon és Facebook oldalamon olvashatod. 

  • könyvajánló szenvedés szeretet

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!


Horváth Szilvia

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Olvass az emberekben, mint a könyvben - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Olvass az emberekben, mint a könyvben
    • Keresd a nőt!
    8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban
    • Keresd a nőt!
    Minden találkozásnak megvan a maga ideje
    Ő nem beszél, mégis mindig ért – miért van szükségünk állatokra az életünkben?
    Heti Top 10A hét legjobb írásai
    Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban
    • Keresd a nőt!
    Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06. - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06.
    • Stylelife
    5 nyári ital, amitől úgy érzed magad, mintha vakáción lennél - Stylelife, divat, életmód, stílus
    5 nyári ital, amitől úgy érzed magad, mintha vakáción lennél
    • Stylelife
    Michael Jackson relikvia érkezett a Madame Tussauds Budapestbe
    Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk
    Hogyan válhatsz a saját életed múzsájává?
    Így kerülhetjük el a váratlan kiadásokat nyaraláskor

    Kapcsolódó cikkek

    Olvass az emberekben, mint a könyvben

    Olvass az emberekben, mint a könyvben

    8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban

    8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban

    Minden találkozásnak megvan a maga ideje

    Minden találkozásnak megvan a maga ideje

    Ő nem beszél, mégis mindig ért – miért van szükségünk állatokra az életünkben?

    Ő nem beszél, mégis mindig ért – miért van szükségünk állatokra az életünkben?

    Ha nincs kiút kifelé, akkor csak befelé van

    Ha nincs kiút kifelé, akkor csak befelé van

    A feltétel nélküli szeretetről

    A feltétel nélküli szeretetről

    További cikkek

    Hárommilliárd forintnyi lóerőt adtak el öt nap alatt

    Hárommilliárd forintnyi lóerőt adtak el öt nap alatt

    Bejelentették a Rock and Roll Hall of Fame jelöltjeinek névsorát

    Bejelentették a Rock and Roll Hall of Fame jelöltjeinek névsorát

    Kreatív újrahasznosítás, deszkából napszemüveg

    Kreatív újrahasznosítás, deszkából napszemüveg

    Botrányosan rossz magyar sorozatok, filmek

    Botrányosan rossz magyar sorozatok, filmek

    Nincs válság: 11 millió dollármilliomos él már a Földön

    Nincs válság: 11 millió dollármilliomos él már a Földön

    Sherpa

    Sherpa

    Legolvasottabb írások

    Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

    Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

    Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06.

    Mi történik a héten? 2025.06.30-07.06.

    5 nyári ital, amitől úgy érzed magad, mintha vakáción lennél

    5 nyári ital, amitől úgy érzed magad, mintha vakáción lennél

    Michael Jackson relikvia érkezett a Madame Tussauds Budapestbe

    Michael Jackson relikvia érkezett a Madame Tussauds Budapestbe

    Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

    Autóval Európában nyáron: pórul járhatunk, ha megszokásból vezetünk

    Hogyan válhatsz a saját életed múzsájává?

    Hogyan válhatsz a saját életed múzsájává?

    Így kerülhetjük el a váratlan kiadásokat nyaraláskor

    Így kerülhetjük el a váratlan kiadásokat nyaraláskor

    Kövess minketStyle közösség

    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legrissebb cikkek

    ÉN

    • Divathírek
    • Apa mappa
    • Ápolt vagyok

    MOBILITY

    • Autó & Motor

    BODY & SPORT

    • Mindent a testnek

    STYLENEWS

    • Kikapcsoló
    • Kultúra

    ÉLETÉRZÉS

    • Egészség
    • Mindent egymásért
    • A kényeztetés eszközei

    STYLELIFE

    • Interjúk
    • Utazás
    • Otthon & Design
    • Gasztronómia
    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • ÉN
      • Divathírek
      • Apa mappa
      • Ápolt vagyok
    • MOBILITY
      • Autó & Motor
    • BODY & SPORT
      • Mindent a testnek
    • STYLENEWS
      • Kikapcsoló
      • Kultúra
    • ÉLETÉRZÉS
      • Egészség
      • Mindent egymásért
      • A kényeztetés eszközei
    • STYLELIFE
      • Interjúk
      • Utazás
      • Otthon & Design
      • Gasztronómia