A gyengéd férfi nem gyenge
A gyengédség azt jelenti, hogy gyengéd érzelmeinket, azt a kellemes, pozitív érzést, mely egy másik emberrel kapcsolatban kialakult bennünk, meg merjük mutatni. A gyengédséget, az érzékenységet, az empátiát, a gondoskodást mégsem szokás a férfias tulajdonságok közé sorolni.
A nők azért képesek könnyebben kinyilatkoztatni a gyengéd érzéseiket, mert a lányokat többnyire erre szocializálják, az érzelmesség, a figyelmesség, a gyengédség a női, az anyai szerepekhez szorosabban kötődik, mint a férfias szerepviselkedéshez.
A gondoskodást képességét is inkább női tulajdonságként értékeljük, lételeme ez a gondoskodó magatartás, ami azonban a párkapcsolatban nem szereptévesztett anyáskodás, mert abban a pillanatban, ahogyan szerepében megbillen, a férfit nem tiszteli többé, és nem is képes rá férfiként tekinteni.
Az érzelmi kommunikáció ma nehezebben megy, mint valaha, sok férfi nem vállalja fel az érzéseit, inkább mélyen elnyomja azokat, amely így az ösztönök szintjén tör felszínre, és válik gyakran agresszív, vagy passzív-agresszív cselekvések alapjává, pedig az erőszak nem férfierő. A férfiak ma attól félnek, hogy az érzelmek kinyilvánítása a gyengeség jele, valójában azonban ez mutatja meg egy férfi igazi erejét. Aki igazán férfi, az képes megkönnyezni örömét és bánatát is. Vonzónak találjuk, ha bátran és nyíltan felvállalja érzelmi állapotát, ha nyugodtan képes, és mer beszélni arról, hogy mi zajlik a lelkében. Sajnos ma a férfiak (és persze a nők is) attól félnek, hogy ha leveszik álarcukat, lebontják falaikat, és megmutatják valódi énjüket, félelmeiket, akkor sebezhetővé, sérülékennyé, kihasználhatóvá, kiszolgáltatottá válnak. Érdekes módon ez inkább pontosan akkor történik meg, ha valaki nem kommunikálja megfelelően az érzéseit.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez