Farkastörvények uralkodnak az életünkben?
Azt mondják, hogy farkastörvények uralkodnak a világunkban. Azt, hogy a gyengéket megeszik. De valóban nem is tudjuk igazán mi az, ami ebben a tételben működik. Mi a gyengeség? Mitől lesz valaki erős? Mik a farkastörvények?
Nyilván ennek is van egy látható és felszínes és egy mély, sokak számára láthatatlan szintje. A felszínes az-az, hogy ha nem harcolsz, védekezel, válsz a többség által gyakorolt minták követőjévé, akkor elveszel, mert felfalnak az önzőséggel, a kihasználással, az érdekek követésével. Az, hogy ha te magad nem azt az aspektust követed, hogy semmi sem számít, csak te. És az amit érzelmileg, vagy fizikailag megszerzel.
Fura, hogy kevesen látják azt, hogy bár hiába harsogja minden ezt, ez valójában nem működik.
Azért nem mert ez közben szétcseszi a lelket, az emberi kapcsolatokat, és minden, amitől szenvedünk, ebből fakad a világban. Mert végső soron hiába tapostál át mindenkin és építettél látszólag erős várat ez ingatag. A farkastörvények működnek a fizikai szinteken, de a lélek előbb vagy utóbb megszólal és az összes fájdalom, amit okoztunk, ránk zuhan. Ha meg nem ránk, akkor az utódainkra.
Sokat kutattam az után, hogy például a híres diktátorok, háborús bűnösök gyermekeivel mi lett. Érdekes felismerés volt, hogy-hogy örökölték meg a bűntudatot és a fájdalmat, bár szüleik az életükben nem jutottak el oda, hogy felismerjék a farkastörvényeik mennyi kárt okoztak. A gyermekeik lelke viszont megszólalt és az összes bűn alatt mit megörököltek, megroppantak.
A farkastörvények elmélete valójában egy téves elképzelés. Téves, mert az igazán nagy emberek, az alkotók tudnak csak igazán erősek lenni. Azok viszik előbbre a világot, akik úgy mernek sérülékenyek lenni, hogy meglátják azt, hogy az igazi erő ebben van.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez