Kulcsszó keresés /


8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban

Makacs, felfuvalkodott, sértődött gyerekként csetlünk-botlunk az emberi kapcsolatok bonyolult, bejárhatatlan rendszerében. Érzelmi zombiként viselkedünk olyan szituációkban, amikor egyetlen ölelés megoldana minden problémát. Vannak, akik egyenesen irtóznak a meghitt beszélgetésektől, és a kommunikációmentes, néma csöndekben elvárják a gondolatolvasást.

olvass tovább

Ha nincs kiút kifelé, akkor csak befelé van

Szeretjük azt hangoztatni, hogy a múlttal nem kell foglalkozni, hogy ami volt, elmúlt, meg, hogy minden csoda három napig tart. Biztosan csak a pszichológusok valami furcsa fétise az, hogy folyton a gyerekkorunkban akarnak vájkálni, holott mi már rég felnőttünk. Mégis mi a fene köze lenne már annak, hogy milyenek voltak a szüleink, ahhoz, hogy nem funkcionálunk túl jól a jelenben?

olvass tovább

Férfiszempont: A kiüresedett vágy

Egy mai gyereknek nincs könnyű dolga, ráadásul ő nem is tud erről. Sokszor a szülőtől feltétel nélkül megkap mindent. Így értékelni sem igazán tudja, amikor kiröpül a szülői fészekből, és ha már nem kap, akkor elveszi. Kriminális gyerek lett belőle. Előzménye is volt a dolognak, ami talán a szülő kompenzatorikus hozzáállása volt, miszerint lelkiismeret-furdalás gyötörte amiatt, hogy nem tudott elegendő minőségi időt tölteni vele, viszont kárpótlásként mindent megvett neki, de ezzel a szakadék felé terelgette a gyereket.

olvass tovább

A Selyem titka – Hagyomány, Innováció és Karácsonyi Ajándék, amely Rád vár

  • 2024. november 28.

Gyerekkorom óta vonzódtam a természethez és a kézművességhez, mindig is lenyűgözött, ahogyan az emberi tudás és a természet ereje találkozik. Az elmúlt években azonban egy álom kezdett körvonalazódni bennem: újraéleszteni a magyar selyemtermelést, ezt a szinte elfeledett, de valaha virágzó iparágat. Nem titok, hogy a selyem szimbolizálja a luxust, a finomságot és a tartósságot, de számomra ennél sokkal többet jelent. Ez az anyag magában hordozza az ember és természet harmóniáját, valamint egy olyan iparág emlékét, amely valaha közösségeket kovácsolt össze Magyarországon.

olvass tovább

Kinek akarok megfelelni?

Csörög az óra, és már az ébredés pillanatában, végig futtatod az aznapi teendőidet. Egy újabb nap kezdődik, indulnod kell dolgozni, helyt kell állnod a munkádban, ahol lehetőleg jó kapcsolatot is kéne ápolni a kollégáiddal, munka után elintézni az apró-cseprő dolgokat, melyeket már, amúgy is napok óta halogatsz. Párkapcsolatban élőknek időt, figyelmet szentelni egymásnak, vonzó nőnek maradni este 8-kor is, két mosogatás között, hulla fáradtan. Ne adj isten, ha gyereked van, értékes időt tölteni vele is, gondoskodni róla, és ugye ott van a házi munka..

olvass tovább

Miért szerepel minden listán a megfelelési kényszer?

Gyerekkorunkban még azt sem tudjuk mi az. Amíg nem ismertetik meg velünk a definícióját az is ugyanolyan fogalom, mint a Pitagorasz-tétel. Amikor belekerülünk nem is vesszük észre, hogy milyen csapdában vagyunk. Csak tesszük a dolgunk, hogy mindenkinek jó legyen. Minden úgy legyen, ahogy mások akarják. Ha ők boldogok, mi is azok leszünk.

olvass tovább

Az út, ami segít visszatalálni önmagadhoz

Gyerekként, amikor még nem tudtam, mi azaz El Camino, azt hittem, hogy olyan, mint a Tour de France. Igazából szép tájakon sétálnak az emberek jó sokáig. Ma már van sejtésem miért választják az emberek ezt a zarándoklatot az életükbe. Miért érezhetik azt, hogy szükségük van erre a spirituális kapcsolódásra önmagukkal, mert ezen az úton, amire biztosan rátalálsz, az önmagad. Szabó Beáta Hair Stylist nemrég tért vissza az ő El Camino útjáról. Interjú a fodrásszal, aki a szalont zarándokútra cserélte.

olvass tovább