ÉLETÉRZÉS / Mindent egymásért


A valódi intimitás nem az ágyban kezdődik

Párkapcsolatra vágyunk és annak minden tartalmára amilyen gyorsan csak lehet. Az a szomorú helyzet, hogy az „instant” szelleme, már a kapcsolatainkba is beférkőzött, és ha ez önmagában nem lenne elég baj, ezt megsózza az is, hogy már a megismerkedésünk pillanatától kezdve, úgy lépünk a másik felé, mintha az ellenségünk lenne, akit le kéne győzni, és komoly játszmázási hadműveletekbe kezdünk, annak érdekében, hogy ne mi kerüljünk ki vesztesként.

olvass tovább

Hol vagytok, régimódi férfiak?

Hol vagytok, régimódi férfiak? Énekeltek-e nekünk bús-szerelmes melódiát az ablakunk alatt? Figyelitek-e, ahogyan halvány fény villan, függöny rebben, mert ott vagyunk, ott várakozunk mögötte, aprócska szobánk rejtekében, mi régimódi lányok. Hol vagytok, ti régimódi férfiak, akik nem tartotok minket őskövületnek, vagy lovagkorból visszamaradt, lóháton illedelmesen keresztben ülő, hibbant időutazóknak?

olvass tovább

Aranykalitka vagy közös otthon? Amikor a pénzhajsza felemészti a szerelmet

  • 2026. március 25.

A modern nagyvárosi folklór egyik legfájdalmasabb paradoxona: azért dolgozunk látástól mikulásig, hogy megteremtsük a „tökéletes életet” a partnerünkkel, de mire a bankszámla végén elég nulla sorakozik, pont az a személy válik idegenné mellettünk, akivel az egészet élvezni akartuk. A sikernek ára van, de nem mindegy, hogy ezt forintban vagy magányban fizetjük meg.

olvass tovább

Mások viselkedése nem rólam szól, a reakcióm igen

  • 2026. március 20.

Mások viselkedése valóban nem a te problémád. Sőt, még csak nem is téged minősít. Az egyetlen dolog, amiért felelős vagy az a reakciód. A szavaid, tetteid, hozzáállásod és viselkedési mintáid. Ezekért vagy felelősséggel. Hiszen az emberek viselkedésére nincs ráhatásod.

olvass tovább

A nárcisztikus partner, aki mindenkihez jó, csak hozzád nem

  • 2026. március 17.

A nárcisztikus az, aki képes simán megvezetni másokat és elhitetni, hogy a legkedvesebb ember a Földön. Ő az, akinek külön érzéke van a manipulációhoz. Egy hamis képet hoz létre, elrejtve valódi természetét, majd miután megbizonyosodott arról, hogy bent vagy már a hálójában, lehull a lepel.

olvass tovább

A kapcsolatfüggőség, ami a vesztedbe sodor

  • 2026. március 16.

Egy boldog párkapcsolat nagyon jó dolog az ember életében. A viták jelenléte teljesen természetes, sokszor építő jellegűek és hozzátartoznak egy pár életéhez. A minden napos vita viszont már nem számít egészségesnek, ha ennek ellenére is a kapcsolat részese maradsz, teszed ezt úgy, hogy egyéb nyomós tényezők ezt nem indokolják, akkor érdemes elgondolkoznod azon, hogy kapcsolatfüggő lehetsz.

olvass tovább